Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van egy 26"-os Schwinn-Csepel...

Van egy 26"-os Schwinn-Csepel Fully Ranger kerékpárom és van benne körülbelül 120 km. A kormánya elfordult, a hátsó váltónál a lánc leugrik a legnagyobb fogaskerékről, az első teleszkóp nyikorog és a fékek gyengén fognak. Hogy lehetne megjavítani?

Figyelt kérdés
Aztán hogy lehet karban tartani? Új, így nem merek hozzányúlni. Nagyon kérek mindenkit, aki tudja a válaszokat válaszoljon!

2012. ápr. 23. 18:33
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Nem nagyon ajánlom a scwinn márkaszervízt, mert szerintem drága. inkább a kisebb maszekokhoz vinném. valószínű nincs semmi nagy baja, csak állítani kell rajta, és a fékpofát csrélni.
2012. ápr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, megnyugtató volt, mert már nagyon aggódtam, hogy én rontottam el. Még azt kérdezném, hogy nem okozhatta e az a problémát, hogy a napokban esett sok esőtől keletkezett sárban mentem?
2012. ápr. 23. 19:33
 3/14 anonim ***** válasza:

A kormány elfordult: Fogd a két lábad közé az első kereket és egyenesítsd ki! Ha nem enged, akkor lazíts a csavaron, majd húzd meg.

A hátsó váltónál a lánc leugrik: állíts a határolón egy csavarhúzóval.

Az első teleszkóp nyikorog: kenőanyag mérgezése van! WD-40 segít.

A fékek gyengén fognak: A markolatnál tekerd ki a bowden feszítőket.



Ez eddig pont 500 Ft-ba került...

:D

2012. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Némi segítség:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linkeket tényleg hasznosak voltak.

Nem úgy fordult el a kormányom, hanem csak a kormányrúd.

Hogy kell bezsírozni a teleszkópot?

2012. ápr. 24. 19:38
 6/14 anonim válasza:
Én személy szerint, WD-40-et nem alkalmaznám teleszkópnál, mert túl száraz, inkább egy kis motorolaj, vagy valami sűrűbb, mondjuk valami hajtóműház kenőanyagát valami gépből, biztos van valami traktoros, vagy valami gépész ismerősöd, akinek van ilyen, én azzal kenem, A láncot gázolajjal szoktam azért nem sima olajjal, mert tűl sűrű, és a rengeteg kosz ráragad a láncra, a váltón pedig, ahogy előttem is írták a határolókon lehet állítani, de ha nem segít, van egy bovden állító a szintén a váltón, ami igaz keveset, de sokszor pont eleget állít, hogy tökéletes legyen. a kormányt előttem leírták, a fékpofák cseréjénél még arra ügyelj, hogy ne érje a gumit, mert kikoptatja!
2012. máj. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

előző vagyok!

az első teleszkópon van ilyen gumi porvédő azt óvatosan húzd le róla, úgy, hogy el ne szakadjon el, és oda bekensz egy kis sűrűbb olajat, de ha sokat teszel, akkor azzal számolja, hogy alól ki fog folyni, mert ahol a gép összepréselte, a teleszkóp külső házát (az a csövet ami a kereket is tartja) ott van egy kis rés és ott kifolyik idővel és tiszta olaj lessz a ferni a csavar, főleg ha beleragad a sok por és kosz nem nyújt valami szép látványt! Ha van hátsó teleszkópod, akkor azt én úgy szoktam, hogy az állító csavart teljesen letekerem a menetről, felhúzom a biciklit, a nyeregnél, hogy teljesen húzódjon szét a teleszkóp, bekenem olajjal, és le elkezdem mozgatni, azért tekerd ki az állítócsavart, hogy ne a rugó ellenébe erőlködj, mert teljesen akkor nem tudod összenyomni!

2012. máj. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Felni* :)
2012. máj. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat. Megpróbálom megcsinálni a teleszkópot. Köszönöm.
2012. máj. 6. 10:17
 10/14 A kérdező kommentje:
Felmerült egy új probléma. Menet közben, mikor váltottam a hátsó váltóm (Shimano TZ30) kattant egy hatalmasat ésnem vált jól. Gyengén vált, de nem kattan, mikor sebességet vált.
2012. máj. 6. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!