Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan működnek az autóbontók?

Hogyan működnek az autóbontók?

Figyelt kérdés
Bemegyek és az ott található autókból kivehetem ami nekem kell és vihetem? Vagy amit kivettem tök mind1 mekkora dolog odakell vinnem a szerelőkhöz és mondanak rá árat? Idáig 3x voltam autóbontóban és az első 2 alkalommal kivettem ami kellett (nem nagy dolgok, 1-2 szinte jelentéktelen alkatrész) és elvittem és senkit nemis érdekelt sőt 1x még segített is az egyik szerelő és mondta h tegyem zsebre. Most harmadjára viszont ugyanígy tettem hogy kivettem ami nekem kellett és vittem volna el de utánam jött az egyik szerelő és nézett hogy hé...:D Most akkor mi a szabály?

2012. jún. 21. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

A szabály az hogy alkatrészekért mindig fizetni kell mindenhol,akár új akár bontott.

Az egyik bontóban 1 pici alkatrészért amit akkor éppen ingyen neked odaadtak (azért is fizetned kellett volna !) , csak puszta kedves gesztus volt tőlük, azaz "ajándék" vidd csak azt a kis bizbaszt.


De például van olyan bontó is ahol te nem nyúlkálhatsz a bele kocsi-roncsokba....majd az ő emberük kiveszi belőle az óhajtott alkatrészt,és oda hozzák neked a pénztárhoz,és miután kifizetted... viheted.

Mindegy hogy egy teljes motorblokk,vagy egy csak műanyag alkatrész,de elvileg mindig fizetni kell az alkatrészért,ők ebből élnek,és nem szeretet szolgálat.

2012. jún. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahány bontó annyi féle szokás.

Sokan nem szenvednek a bürokráciával,különféle engedélyek beszerzésével,veszélyes hulladék legális eltüntetésével,eleve használt autó alkatrészként árulják a holmikat.

2012. jún. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előzővel.

Van ahol rendesek és kis biszbaszokra nem számolnak fel árat.

Van ahol meg még egy anyát is kifizettetnek veled.

Szerintem alapesetben kérdezd meg mindig, hogy mennyivel tartozol. Ha azt mondják, hogy az ajándék, az csak neked jó, de nem kerülsz kellemetlen helyzetbe. Legrosszabb esetben kifizeted azt a 20 forintot.

2012. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ahány bontó annyi szokás, voltam olyan hellyen ami MÉH és autó bontó egyben, ott kilóra adták az alkatrészeket, de hivatalos rendes bontóban volt ahol kitaláltak rá valami árat, kisebb dolgokra meg azt mondták, hogy ajándék, vagy ,hogy mennyit adsz érte? De pl.: Vecsésen van Ford bontó oda nem szabad menni mert a szemétből is meg akarnak gazdagodni
2012. jún. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2012. jún. 24. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!