Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amikor csökken az üzemanyag...

Amikor csökken az üzemanyag ára, akkor a kutas tartályában levő minden liter veszteség a kutasnak? Hiszen akkor vette át amikor még drágább volt és mégis olcsóbban kell adnia?

Figyelt kérdés
Vagy van erre valamilyen kompenzáció?
2012. jún. 26. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
biztos hogy nem veszteség mert ő olcsóbban veszi és drábábban adja el tehát max valamivel kevesebbet keres rajta. szerintem nincs kompenzáció mert fordított esetben amikor meg emelik az üzemanyagárat akkor meg a plusz bevételét sem hiszem hogy le kell adnia.
2012. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Beviz Elek ***** válasza:

Szerintem ezt a kutakon kellene megkérdezni. Többféle kút van, szerintem a szerződés is többféle lehet. A shellnél ugye sok van, amit a shelltől bérelnek. Nekik gondolom más a szerződésük, mint a noname kutaknak amik viszont sajátok... Gondolom az sem mindegy, hogy honnan van az üzemanyag. Ha jól tudom, az omw saját, osztrák üzemanyagot ad el. A többi (ha nem is mind, de sok) a mol-tól veszi meg, adalékot ad hozzá és úgy adja el.

Szerintem többféle szerződés létezhet a típusoktól függően, és ennek függvényében változhat ez az egész.


Amúgy ha jobban belegondolunk, ez sehogy sem hátrány nekik. Nincs 10 éve, amikor 250 ft volt egy liter üzemanyag. ŐK megvették, rátették a hasznot, majd eladták. Az árak lassan felkúsztak 450re, ha tényleg a feltételezett módon fizettek, akkor kicsit, de sokszor jól jártak. Most visszaesett egy kicsit az ár, de ettől függetlenül még mindig +ba vannak!

A másik, hogy számukra ez nem akkora árváltozás mint nekünk. ŐK ugye adó nélkül kapják meg. Tehát 450es ár mellett is, ők 250 körül adják, csak sok rajta az adó! Nekik nem akkora a változás, mint nekünk, fogyasztóknak!

2012. jún. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Árrés azért van, tehát az árváltozás időpontjában meglévő, még az előző heti nagykeráron megvásárolt üzemanyag nem totális veszteség. Ez amúgy nyilván függ attól is, hogy mekkora egy-egy kút forgalma. Ahová naponta szállítják ki az üzemanyagot, ott szerdán éjfélkor valószínűleg nincs olyan sok a tartály alján, mint ott, ahol mondjuk csak hetente jön új szállítmány. Emellett könnyen lehet, hogy a nagykereskedelmi árak elszámolása nem heti alapú, hanem valamilyen formula alapján havonta számolnak csak el egy havi átlagárat, ami azért valamelyest kisimítja az áringadozásokat.
2012. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azzal ugye mindenki tisztában van, hogy a benzinktak már régőta nem tárolnak nagy mennyiségű üzemanyagot?

Legfeljebb 1-2 napra való van a tartályokban, a tartálykocsi is többfajta üzemanyagot szállít az osztott tartályban, egyféléből kb. max. 5000 litert...

2012. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!