Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mért nincs egy normális...

Mért nincs egy normális motoros film?

Figyelt kérdés

Kerestem motoros filmeket de még a (jobbak) is olyan gagyik és irreálisan hihetetlenül unreálisok. Semmi köze a motorozáshoz és a motorokhoz csak bohóckoadnak a színészek a motorokon. Pl a vas c fimbe mikorfelugrat speedmotorral a koma a vonat tetejére aztán meg bent megy végig az egyik a másik meg kint. Mikor láttam csak ez ugrott be *haggyátok már magatok. -Be se férne a vagonajtón a kormány. XD

De a vad motorosok c filmbe is az a versen gyáá! végiggurulnak 40 el aztán az utolsó méterbe úgy odahúzza neki a fikó hogy megemelkedik az eleje 1 kerékre a mociak. (persze ez is roppantmód hihető.)

Szóval én nem találtam igazán jó de még hihető motorosfilmet.



2012. jún. 26. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Harley Davidson és MArlboro Man-t.


Egyébként ez ilyen, néha orbitális baromságok vannak a filmekben.

2012. jún. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert a motorozás a valóságban nem olyan izgalmas, mint amilyennek tűnik. Közúton a normálisabbja levezet több tízezer kilométert egykerekezés és gumiégetés nélkül, akinek meg mindenáron ökörködni van kedve, az néha jól meghempereg az aszfalton. Filmvásznon mindkettő borzasztó unalmas, nem bírsz ki másfél órát belőle és nehéz sztorit írni rá.

A motorversenyzés már jobb, de az is kevés ahhoz, hogy egy kellően hosszú filmre sok embert ültessen le. A háttérben a mérnökök, szerelők munkája senkit sem izgat (hacsak nem gyullad ki valami kétpercenként, de az ennyire szerencsétlen csapatokkal meg nem lehet versenyt nyerni), a pilóta pedig sokszor csak a jéghegy csúcsa.

Úgyhogy túlozni kell, kőkeményen. Ha motoros filmről van szó, akkor a motorra kell építeni a sztorit, a motor is főszereplő és anélkül semmi sem történhet. Pedig a valóságban a motor általában közlekedési eszköz. Ezért már eleve túlzás, hogy mindenhová motorral járnak és ahhoz, hogy a néző még egy óra után is szájtátva üljön a képernyő előtt, látványos képek kellenek. Ezek mondjuk néha túlzóak, de nincs mit tenni: a vagonajtón beugrató motorra még a legénykorában Danuviával és "perkóval" motorozó apuka is odafigyel, mert ilyet még ő sem tudott csinálni. Persze ezt a családnak másképp adja elő ("Bezzeg hetvennyócba' a Kovács Miskával mink is így szöktünk a rendőr elől!"), de ha csak motoroznának fel-alá, arra hamar ráunna.

Ajánlom, hogy majd ha időd engedi, nézd meg a Le Mans című (nincs túlbonyolítva) 1971-es filmet. Akkor érthetővé válik, mit is mondok. Igaz, ott autók vannak, de abszolút reális: az 1970-es Le Mans-i 24 óráson vették fel a jelenetek nagy részét, a versenyautók tényleg versenyeznek, a bokszban tényleg kereket cserélnek, a pilóta tényleg versenytempóban vezet... Minden hiteles, valódi, olyan, mint az életben. Maga a film meg egy kívülálló számára borzasztó unalmas, mert csak annyit lát, hogy a kék kocsit kergeti a piros kocsi meg néha jönnek-mennek az emberek a pálya mellett. És teljes mértékben igaza is van: a valóság filmen egyszerűen túl unalmas. Egyébként nem volt sétagalopp a Porsche 917-esek és a Ferrari 512-esek csatája, de ez a filmvásznon már nem mutat olyan jól.

2012. jún. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szelíd motorosok

Faterok motoron


A vas az nálam is lecsapta a biztosítékot. Azt a filmet amúgy szerintem ilyen Halálos iramban-hoz hasonlóra akarták csinálni de nem igazán jött össze. (nem mint ha abban túl sok realitás lenne de legalább a film jó)

2012. jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó Indian Anthony Hopkins főszereplésével, igaz történet alapján.
2012. jún. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az nem a Az utolsó Indian ?

Abban a filmben az volt már unalmas, hogy ha jött egy gond akkor mindig felbukkant valaki aki segített, és már nem is volt gond. :)

2012. jún. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Na erre én is azt írom le amit te :)))


A leggyorsabb Indian (The World's Fastest Indian)

2012. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a legygyorsabb indian. nem az utolsó. de amúgy nagyon jó film.
2012. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pardon, a leggyorsabb. Kevertem a mohikánnal. :))
2012. jún. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a Szelíd motorosok adja vissza mai napig legjobban a motorozás lényegét, mégha nem is "motoros film". Viszont jó dokumentumfilmek vannak - az On any Sunday, melyet külön Steve McQueen felkérésével rendeztek, kicsit ez is USA-s szemüvegen keresztül mutatja be a versenyek világát, de szerintem kötelező darab (a 2. rész már kevésbé). Tavaly az Isle of Man TT-ről forgattak egy dokut, azt még nem láttam, de mindenki azt mondja, nagyon jó lett. De ha csak a hazai palettára gondolok, ott van Adorján Zolinak a filmje, ami elég amatőr (majdnem hogy homevideó), de mégis élvezettel nézi az ember, ahogy a Zoli beszél a dolgokról ( http://www.youtube.com/watch?v=MHYQXtD-SyM )
2012. jún. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kösz a sok választ.

Amúgy az a leggyorsabb indián amire te gondolsz. Na az pl egy jó film. meg a Harlydevidson és marlbóló men is az. Ezek tényleg nem jutottak eszembe most. A halálos iram az meg valahogy (még hihető kategória ,annak ellenére hogy látványra épül) De pl a Vas-ba hatalmasat csalódtam az tény. Pláne a végén mikor a csávó a harlysit üldözi az Y2K val aztán 300 al elhasal és leporolja magát vigyorral az arcán. Persze sisak nélkül ahogy illik. :)

Meg a csajok harca se semmi :D úgy végigvágtam volna rajtuk szívlapáttal. XD és probléma megoldva.

Szerintem nem unalmas egy motoros élete és lehet bármilyen sztorit belevinni. csak nem mindegy hogy gagyin vagy még elképzelhetően.

2012. jún. 27. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!