Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Minden nap 100 km-t utazni...

Minden nap 100 km-t utazni tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés

Ha felvesznek az egyetemre, akkor minden nap 100 km-t kell majd utazzak. Pest megye középső részéről Óbudára...

Szerintetek bevállaljam?

Kolesz és albérlet nem jöhet szóba, itthon kell lennem éjszaka, lényegtelen, hogy miért.


2012. júl. 16. 16:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

50 oda, 50 vissza?

Simán... Többezren ingáznak munkába/suliba 60-70 km távolságokból is... Messzebbről is, de azoknak van gyorsvonat, úgy könnyű. Viszont 50 km mindenütt megállós járművel is megy, csak megszokás kérdése. Útközben lehet tanulni, olvasni...

2012. júl. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
laza ügy.
2012. júl. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Jó, persze, sokan megoldják, de nem vesz ki sok energiát az emberből?
2012. júl. 16. 17:00
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem kevesebb energia, mint otthon magtanulni az anyagot, vagy mint diploma nélkül elhelyezkedni.


Sok energia, de mik az alternatívák?

2012. júl. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Esetleg várok pár évet, közben csinálok egy OKJ-t, amire csak hétvégén kell bejárni, közben dolgozok.
2012. júl. 16. 17:07
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Mondom, hogy megszokás kérdése! Kénytelen leszel hozzászokni!

Ez a baj az emberekkel, hogy nem képesek felfogni, hogy nagyobb távolságból is be lehet járni valahova... Állásinterjún, ha meghallják, hogy 60 km-re lakom, rögtön kiakadnak. Közben csak 60-80 perces út... Más a város egyik végéből utazik a másik végébe és utazik 2 órát is, de persze őt előnyben részesítik, mert helyi... nevetséges.


Na mindegy, most nem ez a téma. A lényeg az, hogy meg lehet szokni. Érvek:

-Otthon alhatsz, nem kell hetente kofferral hordanod a ruháidat, minden cuccod kéznél van otthon.

-Olcsóbb a bérlet, mint az albérlet.

-Jobb otthon tanulni, mint koleszban, ott zavarnának a többiek.

-Reggel még alhatsz a buszon/vonaton. Olvashatsz, tanulhatsz.

-Sokkal fittebb leszel, mintha a szomszédba lenne a sulid.

-Minden nap friss levegőt vehetsz a faludban.

-Mire beérsz, már aktív vagy, fel vagy ébredve, nem úgy, mint az álmos városiak.


De ha nagyon rezelsz ettől, és annyi pénzed van, akkor fizess be albérletre, mert az tény, hogy a sok ingázásra fordított idő helyett hasznosabbat is tehetsz, pl akár dolgozhatsz suli mellett pár órát!

2012. júl. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Számolgattam, és az út min. 1 és 3/4 óra lesz (volánbusz+BKV), plusz ha többet kell várni a buszra, hazafelé legjobb esetben is fél óránként indulnak (6 után óránként).

Reggel 3/4 6-os busszal kell mennem, hogy 8-ra beérjek, tehát min. 5-kor kell felkelnem...

2012. júl. 16. 17:28
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Azért egy egyetemi felvételi egyáltalán nem piskóta. Én rohadtul örülnék, ha felvennének egyetemre, utaznék érte napi 200 km-t is! Ha felvesznek és van lehetőséged egyetemre járni, hát örülj neki, ne kényeskedjél! Ráadásul az 50-es táv semmi, más örülne ha csak ennyit kéne utaznia iskola/munkahely között..
2012. júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Én is keltem 5-kor nagyon sokszor anno. Még igy is, hogy autóval mentem. De 7-re kellett elmennem vidékre naponta. Ha hozzászoksz, nem megterhelő, az más dolog, hogy alszol, meg sulizol, de ha nem tetszik, akkor menj el dolgozni árufeltöltőnek szaros 80-90 ezerért! Helyedben inkább az egyemet választanám!
2012. júl. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

azért az az 5 órai kelés nem olyan borzasztó. Rengetegen ingáznak munkahelyre, iskolába...

És ez nem tetszik-nem tetszik kérdés. Ha arra az egyetemre szeretnél járni akkor be kell vállalni az utazást.

Vársz pár évet. megcsinálsz egy okj-t de utána ugyanúgy korán kell kelni hogy beérj az egyetemre. vagy leteszed a jogsit és veszel egy autót. de az nem 2 Ft de legalább nem kell 1 órát várni a buszra.

2012. júl. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!