Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Digitális tachográfot lehet...

Digitális tachográfot lehet használni kártya nélkül?

Figyelt kérdés
Tehát hogyha a rendőr megállít, előtudom valahogy hívni belőle az adatokat? Be tudom írni a készülékbe előtte valahogyan?

2012. júl. 24. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet használni kártya nélkül is. Igazoltatásnál ki tudod nyomtatni a szalagot is, azon minden rajta van, a kártya nélküli vezetés is ( és ezt a gép eltárolja még egy évig ). Asszem valami bünti is jár érte ( főleg ha van kártyád).
2012. júl. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem nincs kártyám csak amit kölcsönkanék egyik ismerőstől gépet abban digitális tachográf van és nem tudom hogy tudok e igényelni ilyen kártyát gépkezelői nélkül mert nekem saját vasam van nem fuvarozói célra és arra nem kell ez a vizsga.
2012. júl. 25. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Vizsga nem kell külön. NKH-nál tudsz igényelni.

Kártya nélkül csak akkor ülhetsz rá. ha elromlott és például külföldről haza kell jönnöd szervizbe, vagy új kártyát igényelni. Akkor is maximum 10 napig (vagy egy hétig, ezt most nem tudom pontosan.) Különben keményen büntetik!!!

Egyébként a kártya nélküli vezetés tiltott, ha be van szerelve a tachográf, még akkor is, ha egyébként mentességet élvez. (Akkor OUT-on kell használni.)

2012. júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és ezt a kártyát mennyiért dobálják?
2012. júl. 26. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
7700 forint, de az NKH oldalán több infót kapsz, mint itt.
2012. júl. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Peterj válasza:
Out modba be kell tenni a kartyat vag nem? Ha bent van a kartya akkor szamolja a vezetesi idot. Mennyit vezethetek igy?.
2014. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!