Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A Shell FuelSave ugyanannyiba...

A Shell FuelSave ugyanannyiba kerül, mint a rendes benzin?

Figyelt kérdés
Tényleg használ, vagy csak fake?

2012. júl. 26. 05:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyilván nem mindegy melyik kúton tankolsz, két egymás mellett lévő között is lehet eltérés.

Jómagam már tankoltam ezt a fajtát, de nem észleltem különbséget. Az átlag autózásnál szerintem nem is nagyon lehet megfigyelni. Persze most nyár van, eleve kisebb a fogyasztás ilyenkor.

Sok múlik a motor állapotán is. Ha nincs jól karbantartva, sok korom van lerakódva a szelepekre esetleg a kipufogóra/leömlőre, akkor a hatásfok eleve gyengébb lesz.

2012. júl. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én viszont már éreztem különbséget. Bár az az OMV prémium gázolaja amit rendszeresen használok is.


Ugyan kb. 7%-kal drágább mint a normál gázolaj, de méréseim szerint kb. 10%-kal kevesebbet fogyaszt.

Így szerintem megéri.

2012. júl. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A shellnél nincs "rendes" benzin. A fuelsave a rendes, ezen felül van prémium benzinjük.


A fuel save amúgy 1 TANKON ígér 1 liter megtakarítást, ami egy átlag 50L-es tankot nézve nem túl sok. De én azt tapasztalom, hogy a Shelles benzinnel kb. 10%-al többet tudok menni, mint a none kutassal (ez lehet amúgy azért van, mert a maszek kúton csal a kút...)

2012. júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát, nem tom.... Nagyapám azért tankolt a régi Wartburgba Shellt, mert a többi benzinnél eléggé "köpködött" a kipufogó. Érdekes módon ő az OMV-t szidta egyfolytában.


Egyébként Lukoil-t ne nagyon tankoljatok, már 2 ismerősöm kocsiját is szétcseszte, és az enyémet is kezdi lassan. Olcsó húsnak....

2012. júl. 26. 10:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Wartburgba azért szerintem teljesen 8 :)
2012. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5 év után, de hátha valaki még itt jár... Én a Shellnél szoktam tankolni, mert az 24/7 és nem vagyok időhöz kötve, és azt néztem hogy csak Fuelsave van (95 benzin meg dízel), meg V-power nitro + 95 meg 100 . A 100-as nitrónak elég jó 400-as ára van, a fuelsave 95 nek 350 :D Nagy gondom nincs vele, városban ígyis úgyis leeszi a gatyád...


A MOL-nál voltak olyan tapasztalataim, hogy tankoltam, pl negyed tanknyit, és a benzinmutató nem ment semerre, se le se fel és így ??? Elmentem taknoltam még negyednyit a Shellnél, és felére ugrott a mutató. Szóval a MOL-ost nem észlelte pedig ott volt :D Biztos jóféle lehetett...

2017. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!