Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hátulról közlekedés közben...

Hátulról közlekedés közben nekimentek a kocsimnak. Még nem volt balesetem, így sajnos nem hívtam rendőrt, baleseti bejelentőt töltöttünk, viszont a faszi nem vállalta a felelősséget, aminek nyomot is hagyott a bejelentőn. Ezzel buktam az egészet?

Figyelt kérdés

#baleset #koccanás #nekemjöttek #nekimentek #nem vállalta a felelősséget
2012. aug. 16. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Buta voltál, egyértelmű, hogy ő a hibás. Ha van bejelentő, vizsgálni fogják a baleset körülményeit, de így utólag már sok jóra nem számíthatsz.
2012. aug. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem vállalta a felelősséget, még ugyanúgy nem tartotta a követési távolságot. Szerintem őt fogják kihozni a baleset okozójának. A ráfutásos karambolok elég egyértelműek szoktak lenni.
2012. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha hátulról mennek beléd az esetek 99%-ában a hátsót hozzák ki vétkesnek! Hiába nem ismeri el! Elmész a biztosítójához, ott újra le kell írni rajzolni az esetet és kihangsúlyozni ,hogy a másik fél nem tartotta a követési távot. Bár nem írtad, hogy történt,mert ha hirtelen bevágtál elé és lesatuztál akkor nem ő a hibás, de ezt neki kell bizonyítania .
2012. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


köszi a biztatást, nem vágtam be elé,nem satuztam 40-50-es tempóval ment a forgalom, és a kanyarodó ív miatt a besorolás után lassítani kellett enyhén. A sávba kerülés után néztem a visszapillantót, és szinte nem lassított, majd satufék mögöttem, és jobbra próbálta kormányozni a kocsiját, vagy csak arra csúszott, ez lényegtelen, de így kapta el a jobb hátulját a kocsinak. mivel az ütközés pillanatában kb 5-10 km/h lehetett a különbség, a karosszériaelemek alatt más gyűrődés nem történt, de ez is elég súlyos pénz javíttatni. Délután megyek a rendőrségre és megteszem a bejelentést.

2012. aug. 16. 13:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez biztosítós téma már,nem rendőrségi! A rendőr ezzel semmit nem kezd,hiszen van kitöltött baleseti lap.A helyszínre kellett volna hívni rendőrt ,mikor nem ismerte el a másik fél a felelősséget.A kitöltött kéksárgával menj a másik fél biztosítójához, aztán ott felmérik a károdat a kocsin és jó esetben fizetnek előbb utóbb.Itt viszont a másik fél valószínűleg azt fogja mondani,bevágtál elé és befékeztél,ezzel majd elhúzhatja az ügyet.Viszont ha a kéksárgán ez nem így van rögzítve ,nehezebb dolga lesz.
2012. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még az első hozzászóláshoz, hogy igen ilyen butaságot tesz a gyakorlatlanság sajnos. Ebből okulok,és okuljon más is, hogy bármi nézeteltérés van, azonnal rendőrt kell hívni.
2012. aug. 16. 14:07
 7/8 A kérdező kommentje:
A biztosítós irányított a rendőrségre, hogy tegyek bejelentést, mert az után fogják csak a kárt felmérni.
2012. aug. 16. 14:55
 8/8 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a zöld-sárgán az ütközés van vázolva az ütközés pillanatában, meg a felelősség nem elimerés ténye.
2012. aug. 16. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!