Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A jogosítványszerzés feltétele...

A jogosítványszerzés feltételei pontosan mikor és hogyan fognak változni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, M-kat. jogsim már megvan, a jövő hónapban szeretném elkezdeni az A1-et. Erre még megvan a lehetőség így 16 éves korhoz közeledve? Meddig lesz így?

Utána hogyan tovább? Megvan még a lehetőség, hogy utána két évvel megcsináljam az A-t? Ha nem, akkor 21 vagy 24 évesen csinálhatom meg?

A B-kat. jogsit meddig lehet még 17 évesen megcsinálni? Annak a korhatára marad 17, vagy van már ennek a módosítására is valami tervezet?

Vajon mikor lesznek konkrétumok, a változtatások mikortól lesznek bevezetve? (Egyetértetek velük?)


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2012. aug. 18. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Jövőre fog változni. De az A1 és az Ak nem változik.

Szóval 16 évesen megcsinálhatod az A1-et. Utánna viszont 2 év múlva 18 évesen már nem csinálhatsz nagyA-t.

Annak a korhatára ugye 24 évre emelkedik, 2 éves valamilyen A-s jogsival pedig 21 évesen csinálhatod leghamarabb.

Viszont most asszem január 1-től már nincs különbözeti vizsga. (kivéve ha 1 évnél nem régebbi a jogsid, szóval ha 17 évesen csinálsz A1-et akkor 18 évesen különbözetivel csinálhatod az A korlátozottat)

Szóval ha 21-et betöltöd mindent újra kell csinálnod(kivéve az elsősegélyt persze) és fizetned.


B kategória nem változik.


Konkrétumok már vannak. Jövőre év elején kerül bevezetésre valamikor. (pontos dátumot most nem tudok)



Jah, és az M kategória korhatára NEM változik!!!!!!

(pár retardált újságíró híresztelte, de ezt a részét nem fogadták el, szóval marad úgy ahogy volt)


Részben egyet értek vele, mondjuk azért 1 évet várhattak volna még. Akkor én is most az Ak helyett csinálhattam volna jövőre A-t.

2012. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szerintem még három évet is nyugodtan várhattak volna vele, főleg, mivel semmi anyagi hasznuk nem származik belőle. :/


Te melyik részével értesz egyet? Szerintem úgy ostobaság, ahogy van, pont a fokozatosságot szüntetik így meg..

(Legjobb ismereteim szerint a pontos dátum Január 19.)


Köszönöm a precíz választ, természetesen ment a zöld kéz. (Akár számít, akár nem :D)

2012. aug. 19. 10:01
 3/3 anonim ***** válasza:

engem csak a C, C+E kategória érdekel, a motorosok nem, B-m megvan, 18 vagyok, jövőre akartam C-re menni, hogy utána egyből tehessem le mellé az E-t, hát nem jött össze a mutatvány, 21 éves koromig várnom kell.

A másik pedig a D kategória 24-re emelése, nem lesz buszsofőr mert 24 éves korára az embernek általában van állása, dolgozik valahol, az mellett nehéz letenni egy D-t, főleg ha nincs előtte C akkor azt is, aki meg nem dolgozik akkor annak pedig nem lesz miből megcsinálnia, szóval pár év múlva amikor majd mennek el nyugdíjba a volánoktól és egyéb cégektől buszosok, nem lesz majd fiatal jelentkező, mert senkinek sem lesz jogsija rá.

2012. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!