Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Állítólag feljelentettek a...

Állítólag feljelentettek a rendőrök, Mert nem volt elég felszerelt a kerékpárom, és este (nem közúton) hanem földúton tekertem vele?

Figyelt kérdés

Szóval úgy volt, hogy járunk le a helyi folyóra biciklizni és besötétedett hazafelé jövet a földúton pont egy kanyarba jött a rendőr és megállított, hogy mit keresek itt, mondtam, hogy biciklizek, és elkezdte sorolni, hogy mi nincs a biciklimen(a fényjelzőrendezések prizmák csengő) nem volt rajta csak egy láthatósági mellényem volt. Választhattam, hogy helyszíni bírság 5000 Ft vagy feljelentenek. Mivel nem volt nálam pénz és első ilyen esetem így nem tudtam mitévő legyek megkérdezgetem, hogy melyik mivel jár. Elmondtam, hogy tanuló vagyok és életembe első iylen eset, hogy megállítottak rendőrök(ez így is van) végül is a feljelentés volt aláírattak velem egy papírt beszélgettem még velük egy ideig kérdezősködtek, és a végén azt mondták, hogy mivel tanuló vagyok és első alkalom ezért valószínű nem lesz semmi. max egy figyelmeztetés. ( azóta már felszereltem a biciklimet mindennel és csak úgy járok a Dráva partra.)


Mik lehetnek a következmények szerintetek lehet annak, hinni hogy nem valószínű hogy lesz belőle valaminek? Mivel indigós papír volt nem kellet volna kapnom egy példányt belőle? Mert aláírtam viszont nem adott belőle.


lehetséges, hogy le se adja a feljelentést?



2012. aug. 21. 02:20
 1/7 anonim ***** válasza:

"(nem közúton) hanem földúton "


A földút is közút, kivéve ha a forgalom elől elzárt terület, tehát jogos a bírság!


A helyszíni bírságot sem kell kifizetni, hiszen csekket adnak és van rá 30 napod, hogy befizesd!


Ha szerencséd van és lusta gépelni a rendőr, akkor tényleg megúsztad ennyivel!

2012. aug. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Egy hibát elkövettél és az az hogy nem kérted el a te példányod mert jogod van hozzá.

Másrészt a azok a zsandárok is csak egy férgek voltak,mert ezt azért igazán elengedhettek volna mert azért volt rajta mellény.Elméletileg pénzbirság lessz belőle vagy le is dolgozhatod.Én egy centet sem adnék nekik.Feltételezem hogy nem vagy 18 has ez így igaz akkor feltétlenül mond el a szüleidnek hogy mi volt,és majd ők vagy tesznek valamit vagy nem majd kiderül.Amúgy meg földútra nem biztos hogy vonatkozik az a szabály hogy mellény kötelező stb.Mekkora roh...kok ezek a rendőrők.Képesek egy fiatal bringást aki este mellényben van ,feljelenteni.Hová fajul ez még?

2012. aug. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"...kok ezek a rendőrők.Képesek egy fiatal bringást aki este mellényben van ,feljelenteni.Hová fajul ez még?"


Elő van írva hogy milyen felszerelés kell a kerékpáron.Az előadótól függ hogy mit szab ki nem a rendőröktől.

2012. aug. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Képesek egy fiatal bringást aki este mellényben van ,feljelenteni.Hová fajul ez még?"


Talán ha lett volna világítás, prizma a kerékpáron, nem jelentették volna fel. Mellesleg a bringás választotta a feljelentést.


Mégis hogy tanulja meg a szabályokat, ha a szerencsétlen anyja nem mondja neki, hogy "ídesfiam, kivilágítatlan biciklivel ne közlekedj sötétben"?

2012. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagybátyám egyszer lámpa nélkül biciklizett földúton. Belement egy kátyúba, perecelt, a vége az lett, hogy a kórházból lép nélkül távozott. Ezért kell elöl lámpa. Hátul meg evidens. A szabályokat nem hülyeségből találják ki, jó lenne már ha lassan felfognátok az okos kis fejetekkel. És valóban vannak szemét rendőrök, akik képesek olyan hülyeségeken fennakadni, hogy 3 centivel magasabban van a lámpád, vagy hogy 10 napja lejárt az eü-csomagod, de a Te esetedben teljesen jogosan jártak el, sőt, még keveslem is az ötezer ropit. Tanulópénz, örülj ha megúszod. És tessék normálisan felszerelni azokat a nyomorult kerékpárokat. 2-3000 Ft-ból MINDEN megvan, nem kéne ennyit sajnálni a tyúkszaros kis életünkre.
2012. aug. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Világosban indultam, el úgy volt hogy még világosban haza is érek, Mivel a felszerelt kerékpárom első kerekét ellopták, retkeslábúak, így kénytelen voltam ezzel kimenni. (olyankor persze sehol nincs rendőr amikor kilopják a bicikliből a kereket...) Am 19 éves vagyok most érettségiztem és továbbtanulok. De ha a rendőr azt mondta, hogy valószínű nem lesz semmi mivel tanuló vagyok és első eset az mit jelenthet?
2012. aug. 21. 16:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezek azok a magyarázatok, amivel majd apád vigasztalja anyádat a temetéseden.
2012. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!