Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem kéne betiltani, hogy a...

Nem kéne betiltani, hogy a rádióban be lehessen mondani, hogy hol van traffipax?

Figyelt kérdés

Mielőtt azzal jönne valaki, hogy ne adjak ötleteket a kormánynak: nem, NEM adok! Ez csak egy kérdés. (Saját maguk is elég kreatívak, hogy milyen törvényeket meg adókat hozzanak... mindegy.)


Szóval, állandóan azt hallani a rádióban, hogy hol van traffi. Miért nem tiltják ezt be? A traffi nem azért van, hogy a sok k*csögöt lehúzzák, hanem hogy biztosítsák az utak biztonságát, és hogy a hülye ember a saját kárán tanuljon, és máskor ne menjen gyorsan. Ha valaki gyorsan megy, abból baleset is lehet, szóval szerintem ez egy tanulságos eset lehet a sofőrnek, hogy nem szabad gyorsan vezetni, mert mások életét is veszélyezteti, akik betartják a szabályokat!! A rendőrök meg állhatnak ott feleslegesen...


Ennyi erővel bemondhatnák, hogy teszem fel, Bp-en a 2-es járaton ellenőr van, kedves utasok, tessék jegyet venni.

Vagy hogy Nyíregyházán a Rákóczi utcában rendőrautó köröz ellenőrzésképpen, kedves gyilkosok, betörők, és pedofilok bűncselekményeiteket halasszátok másnapra!


Ki mit gondol?



2012. szept. 1. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akkor meg (jogosan) jönne a ricsaj, hogy cenzúra van!!! Úgyse lehet betiltani, ennél sokkal leleményesebbek az emberek.
2012. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Önmagában adok neked valami igazat, de szerintem nem kéne betiltani. Ha belegondolsz egy kicsit azért szólnak az autósokra hogy mindenki figyeljen oda, és én hallottam már ilyen kamu bemondásokat is hogy ezen az úton ennél a kilométer kőnél traffi van és ezt akkor mondták el amikor kb 3 percnyire voltam a helytől, és nem volt ott semmi, se rejtett traffi semmi egyéb nem volt ott. Ezt sokszor csak azért mondják be hogy így vegyék rá az autósokat a szabályos közlekedésre. Másrészt ha nem lennének ilyen információk akkor mindenkit lehúznának a rendőrök, mindenki száguldana ott mint a rakéta és akár elég kemény baleseteket is produkálhatnának. A rendőröknek nem az a céljuk hogy minden második autóst megbírságolják mert úgysem ők kapják meg a pénzt, ők csak utasításra dolgoznak, ennyi. Olyan helyzetben is voltam hogy egyszer kicsit gyorsabban mentem egy településen a kelleténél jött velem szembe egy rendőr autó és ő villogott nekem hogy mérnek nem messze lassítsak le. Nem állítottak meg és bírságot sem kaptam pedig nem ismertem a rendőröket, és nem csak nekem villogtak, hanem az előttem haladó autósnak is mert ő is gyorsabban ment. Ezt felesleges lenne betiltani mert akkor más információ alapján jutna el az autósokhoz hogy hol a traffi. Ugye most be akarják tiltani a traffi jelző és blokkoló kütyüket. de csak a blokkolót tiltják be ha csak simán jelez azt nem tiltják be, akkor ennyi erővel a médiában is felesleges lenne betiltani, mert az interneten viszont nem tudnák betiltani. Ha jól tudom Szlovákiában meg kimondja valami rendelet azt ha valahol mérnek a rendőrök azt 3 nappal előtte be kell jelentsék hogy mikor és hol van ez.
2012. szept. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom hogyha jelzel a szembejövőnek, hogy traffit láttál, akkor meg is büntetnetnek (ha észreveszik...) Akkor ez miért szabad?? Érdekes...
2012. szept. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
és azt mivel bizonyítják hogy én a traffi miatt villogtam neki?
2012. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki előre tudja, hogy hol számítson traffira, az ott eleve nem fog gyorsan menni (az értelmesebbje persze). Illetve jobban számít arra, hogy előtte valaki blokkolni fog a traffi láttán (ami persze már olyan mindegy). Ezzel csökken a balesetveszély. Mint ahogy a traffi is eleve azért van, hogy akár váratlan helyen is felbukkanjon, ezzel is kényszerítve az autósokat a szabályok betartására.


"a hülye ember a saját kárán tanuljon, és máskor ne menjen gyorsan."


A hülye ember a saját kárából sem tanul, csak köcsögrendőrözik meg pénzbehajtózik.


"Ha valaki gyorsan megy, abból baleset is lehet, szóval szerintem ez egy tanulságos eset lehet a sofőrnek, hogy nem szabad gyorsan vezetni, mert mások életét is veszélyezteti, akik betartják a szabályokat!"


Lásd két sorral feljebb, őket ez sem fogja érdekelni, mert ugye ő az utak kiráJa.


Egyébként minden megyei és körzeti kapitányság leadja a havi tervet előre, hogy melyik kapitányság melyik nap, milyen időben várhatóan merre fog sebességet mérni. Ez szabadon hozzáférhető:

[link]

Ettől persze eltérhetnek, de általában jó közelítéssel ott kell rájuk számítani, ahová ki vannak írva.


Általánosságban: nem az a baj, hogy bemondják, tudatják az autósokkal, hogy hol mérnek, hanem az a sokkal nagyobb baj, hogy ez sokakat nem érdekel, vagy egyszerűen csak tudatlan. Ahol fix traffik vannak, és ki is van táblázva a radar control, ott is száguldozni szoktak...

2012. szept. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jól van, igazatok van azzal kapcsolatban is, hogy cenzúra, meg hogy úgyis villognak egymással, vagy kiderítik máshogy, hogy hol van traffi, meg hogy a hülye az nem tanul a saját kárán, az okos meg ne menjen gyorsan. Csak akkor is, ez nemtom... nekem fura. Azt nem is tudtam, hogy Szlovákiában előre "meghirdetik", hogy hol lesz traffi, meg hogy nekünk is van ilyen oldal, hogy hol lesz ellenőrzés.


Köszönöm a válaszokat, meg azt is, hogy nem voltak itt kötekedők! :)

2012. szept. 1. 10:57
 7/13 A kérdező kommentje:
Az is igaz, hogyha megtudja az ember, hogy hol lesz traffi, akkor az okosabb fajta a hülyéből lelassít, így legalább ott nem lesz baleset.
2012. szept. 1. 10:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyébként nálunk is meg lehet nézni, hogy hol fognak mérni: [link]

Amúgy meg ha tényleg sebesség csökkentése lenne a cél és nem a lehúzás akkor a sünük nem ilyen gusztustalan módon, bujkálva mérnének.

2012. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"A traffi nem azért van, hogy a sok k*csögöt lehúzzák, hanem hogy biztosítsák az utak biztonságát"

Ha így lenne, akkor gyakrabban látnánk trafit az iskoláknál a 30-as zónákban, mint az M3/M7-esen forgalommal szemben mérni, nem? Itthon sajnos messze nem a közlekedés biztonságának javításáról szól az egész, hanem a pénzbehajtásról. Ha lekapnak 10* egy évben akkor befizeted a 10*30 000ret és kész.


Az USA-ban a második-hamrmadik gyorshajtásod után durván emelik a biztosítást, az X-edik után duktad a jogsid. Na az a közlekedés biztonságáról szól.


AZ meg, hogy bemondják a rádióban? Mondják. Ha útközben CD-t hallgatok, úgyse hallom. A rendőrségnek jogszabály írja elé, hogy a tervezett mérések helyét/idejét előre nyilvánosságra hozza, megtekinthető a police.hu-n. Ha nagyon fel akarok készülni a száguldásra, akkor megnézem ott ( vagy frissítem a a telómon a treaffipax előrejelző adatbázisát és jelez ha megy az Igo).


Azt gondolom erről, hogy felesleges erre a témára több időt pazarolni.

2012. szept. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"A traffi nem azért van, hogy a sok k*csögöt lehúzzák, hanem hogy biztosítsák az utak biztonságát"


Manapság mindenki milyen magyarország pártoló lett! :D


Tévedsz! nem az a lényege hogy biztosítsák az utat,hanem az a lényege,hogy az ország kasszáját valamiből megtöltsék (Nem csak a trafiról beszélek...)!


Vannak olyan jó megbízható rendőreink,hogy ők a KRESZT még véletlenül sem tartják be,de téged még akkor is megbüntet ha egy szúnyoglárva odaragadt a szélvédődre (mondván,hogy akadályoz a kilátásban)!


Gratula... (Tapsvihar meg minden...)!!!!!!

2012. szept. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!