Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Rollerről, rollerezésről...

Rollerről, rollerezésről lenne kérdésem. Kötelező kérdőjel:?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy rollert. 25 éves srác vagyok, a munkámhoz kellene. Budapesten keresek fel bizonyos üzleteket, és a nagy távolságok leküzdése érdekében használnám, mivel rendesen be kell járnom a területeket.


Na most azt szeretném kérdezni, hogy milyen fajta rollert vegyek, ami a napi 6-7 óra használatot is bírja?

2 kerekűt, négy kerekűt? Sajnos azt sem tudom, milyen fajták vannak. Le lehet zárni valahogyan, ha kint kell hagynom az utcán?


Más:

Minek minősül a roller? Úttesten használható? BKV-n szállítható külön jegy nélkül?


Valamint arra lennék kíváncsi, hogy oldaltáskát lehet-e használni rajta, ami olyan 7-8 kg is lehet? Megterhelő-e vele egyensúlyozni, árt-e ez a dolog a kerekeknek?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 18. 18:54
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja még egy kérdés: Mennyire bírják ezek a rossz minőségű járdákat? Fel lehet velük ugratni valahogy a padkára, vagy inkább álljak meg mindenhol, és rakjam fel kézzel?


Köszi.

2012. szept. 18. 18:57
 2/6 anonim ***** válasza:

"Milyen fajta rollert vegyek, ami a napi 6-7 óra használatot is bírja?"


Ennyit kellett volna kiírnod és máris nem kell odabiggyesztened: "Kötelező kérdőjel:?"


A pénztárcád szab határt, hiszen láttam már 80-90 ezres rolereket is!


Lezárni macerás, de a legtöbbet össze lehet hajtani.


Máris itt a következő kérdésre a válasz: ha összehajtva nem nagyobb egy bőröndnél, akkor ingyen szállíthatod a BKV-n.

Egyébként gyalogosnak számítasz rolleren, tehát úgy is kell közlekedned! A bringasávot kerüld, mert kapsz a bicósoktól, szitén ez áll az úttestre is!


Szerintem rollerre nem, de magadra akaszthatsz oldaltáskát!

:)

2012. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19:17 Ami azt illeti, a KRESZben semmi nincs, ami alapján ne minősülne kerékpárnak (emberi erővel hajtott, legalább 2 kerekű közúti szállítóeszköz). Bringásként felőlem mehet a bringaúton, bár az úttestet valóban nem kockáztatnám meg. :)
2012. szept. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugazad van, én a "hajtás" szó miatt az áttételes hajtásra gondoltam...
2012. szept. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ugazad van" Jé, új szót alkottam! Mától nevezzetek Kazinczy-nak!

:D

2012. szept. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A KRESZ-szel kapcsolatban:


Minden KRESZ tankönyvben szerepel a csoportosítás, miszerint a roller a "nem járművek" közé tartozik. Ez önmagában kizárja azt, hogy a rollert kerékpárként kezelje.


A legtöbben, azt feltételezik, hogy ha a szabályzatban leírt meghatározás, illik egy másik fogalomra, akkor az automatikusan érvényes arra a fogalomra is. Pedig ez nem helyes.


Idézet Dr. Major Róbert A közúti közlekedési balesetek megelőzése,különös tekintettel a rendőrség lehetőségeire és korlátaira Ph.D értekezésből:


"A definíció fontos eleme a jármű, mely alatt a közúti közlekedés esetén a KRESZ) I. számú

függelékében meghatározottakat kell érteni. A gyakorlat problémája nem is a jármű

fogalmával van15, hanem azzal, hogy melyek azok az eszközök, amelyek nem minősülnek

járműnek. A mozgáskorlátozottak kerekesszéke, ha 10 km/h-nál nagyobb sebességre nem

képes, a gyermekkocsi, a talicska, a roller, a szánkó, a gördeszka, a görkorcsolya nem minősül

járműnek. Ezek használói gyalogosok, az ilyen baleset ezért nem is közlekedési baleset. Így,

ha a gördeszkás fiatal elgázolja a gyalogost, gondatlan testi sértés jöhet szóba, mint

büntetőjogilag releváns tényállás."


"15 Annak eldöntésekor, hogy egy adott eszköz járműnek minősül vagy sem, nincs jelentősége annak, hogy a

számos járműfajta közül mely kategóriába sorolható. - Ezzel ugyanis több gyakorlati probléma adódik, hogy

csak a mopedautó vagy a quad kérdéskörére utaljak."

Szóval rollerrel gyalogos vagy és kész.


BKV-n csak az összehajtható roller szállítható, ezek általában beleférnek a szállítható poggyász méretébe.


Én egy Yedoo City felnőtt rollert használok és imádom. Kerékpár alkatrészekből épül fel, a váza is a kerékpárokéhoz hasonló. Schwinn-Csepel garanciája van. 16 és 12 colos légtömlős kerekei vannak. Ezzel annyira lehet padkázni, mint egy kerékpárral. 135 cm hosszú, kb. 1 méter magas, 120 kg tehetbírás. Ez még az a méret amivel kényelmesen el lehet lavírozni a járókelők között. Az összecsukható rollerekhez képes ez egy örök darab, és ha szervizelni kellene, akkor az bármely kerékpár szervizben megoldható. Egyetlen hátránya az, hogy nem lehet vele BKV-zni.

Elöl-hátul vannak rajta furatok, mint a kerékpárokon. Szerintem nem jelenthet nagy gondot felrakni rá egy első csomagtartót.

Lezáráshoz U lakatot használok, a váz ezt egyszerűen lehetővé teszi.

A Yedoo rollerek közül még a Four-t, OX-ot és a Mezeq-et is érdemes megnézni.

2012. szept. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!