Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha olyan gyorsan...

Mi van akkor, ha olyan gyorsan vált pirosra a közlekedési lámpa, hogy nem érkezek megállni?

Figyelt kérdés
Ha 50 km/h sebességgel közlekedek és nem érkezek biztonságosan megállni, mert köckáztaom, hogy hátulról nekem jönnek, akkor nyilván nem lehet jogos a büntetés, ugye? Szerintem eleve úgy kellene projektálni a lámpákat, hogy ilyen ne fordulhasson elő!
2012. okt. 27. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Így vannak "projektálva" a lámpák.
2012. okt. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Olyan gyorsan vált SÁRGÁRÓL pirosra?
2012. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A közlekedési lámpánál elő van írva a sárga színű jelzés hosszának időtartama. Ez 3 másodperc. Ez idő alatt a féktávon belül lévő gépkocsik még át tudnak haladni, a féktávon túl lévő gépkocsik pedig meg tudnak állni a STOP vonalnál. Természetesen ez csak abban az esetben igaz, ha mindenki betartja a megengedett sebességet és a követési távolságot.
2012. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jól írja az előttem szóló, a lénnyeg hogy amikor sárga van de nem tudsz biztonságosan megállni akkor jogosan átmehetsz még de ha jóval hátrébb vagy még akkor simán megállhatsz a vonalnál biztonságosan. A lényeg az hogy ha már piros van akkor ott meg kell állni ha sárga akkor is mert büntetik azt aki sárgán átmegy kivéve ha már nem tud biztonságosan megállni mert már ott van aa lámpától nem messze, ezért nem büntetnek!
2012. okt. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Napkiraly ***** válasza:
ez hívja a pesti szleng érettsárgának. Látod hogy sárga,gázt adsz, bepirul, aztán téridőugrás, és már a hátad mögött van a kereszteződés
2012. okt. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én viszont láttam már olyan sárgát, hogy az bizony nem világitott 3 másodpercig a jó égnek se! Erre gondoltam, hogy igy nem szabad projektálni a lámpát. Mit tudom én, talán 1 mp ha lehetett. Ilyenkor lehetetlen biztonságosan megállni! A minap volt olyan, hogy még gyorsan lefékeztem az utolsó pillanatban, mögöttem nagy csikorgással a másik, de bizony meg is puszilta a hátsómat! Szerencsére az én kocsimnak semmi baja sem esett. Feltehetően az ő sebességével vagy követési távolságával lehetett baj?
2012. okt. 27. 23:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez szabvány, minden lámpa így van beállítva, valószínűleg akkor te kalandoztál kicsit el, ha sokkal rövidebb volt.
2012. okt. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
seggbekuki
2012. okt. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Napkiraly ***** válasza:

A baj az,hogy pesten mindenki átmegy a sárgán, emiatt még párszor beléd fognak menni. Három helyen nem megyünk át a sárgán:

Állatkerti krt- koós károly kereszteződés (fixre telepített piroslámpafigyelő van)

Dózsa györgy út - kerepesi (fixre telepített piroslámpafigyelő van)

soroksári-csepeli gyorsforgalmú (a tesco építtette a kereszteződést, másképp van állítva a lámpa, ott tényleg rádengedi a következő fázist)

2012. okt. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!