Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A Kresz tesztben a képes...

A Kresz tesztben a képes kérdéseket, amikor el kell dönteni, hogy melyik jármű megy először vagy sorrendben hogy érdemes tanulni? Van, amikor zsinórban tizet is helyesen csinálok, máskor alig 1-2 db ami jó.

Figyelt kérdés

2012. nov. 10. 12:22
 1/7 Viktor.K ***** válasza:
100%
nem a sorrendet kell megtanulni, hanem a kresz szabályokat. villamos balról, meg ilyenek.
2012. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem is a sorrendet szoktam megtanulni, inkább levezetem, hogy mikor-kinek kéne következnie, de nem mindig sikerül

az egyenrangú kereszteződésekkel vagyok bajban

2012. nov. 10. 12:34
 3/7 kovpet ***** válasza:

Konkrétan mit nem tudsz? Linkelj képet és összehozzuk.

Ezeket érdemes jól megtanulni, mert ha pl tilosban parkolsz, akkor megbüntetnek, befizeted és annyi. De ha kimész a sóderszállító IFA elé, akkor nem csak a pénzed bánja :)

2012. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Viktor.K ***** válasza:
Egyenrangú utak kereszteződésénél, mindig jobbkéz szabály van. ha áll három autó, akkor megkeresed, azt amelyiknek jobbról nincs senki, az az első, aztán meg ugyanígy megy a sorrend. olyant nem raknak be vizsgán, hogy 4 autó van a kereszteződésben, és egyenrangú, mert ott valaki lemond az elsőbbségéről, megegyezés alapján.
2012. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat

én konkrétan attól félek, ha egyenrangú útkereszteződésbe négy autó van.

2012. nov. 11. 15:07
 6/7 kovpet ***** válasza:
20 éve vezetek, de nem emlékszem hogy láttam volna olyat :)
2012. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egyenrangúban elsőként mehet át az, aki jobbra kanyarodik. A maradéknál pedig a jobbról érkezőnek van elsőbbsége. Viszont kanyarodásnál a balra kanyarodónak elsőbbséget kell adnia egyrészt a jobbról érkezőnek, és a szemből egyenesen haladó vagy jobbra kanyarodó autónak.


Ha pedig pl. olyan helyzet alakul ki, hogy a tőled jobbról érkező balra menne, a tőled balról érkező pedig egyenesen, akkor a jobbkézszabály erősebb a kanyarodószabályoknál. Tehát először a tőled jobbra eső kanyarodik balra, majd te mész tovább, és utolsóként a tőled balra levő.

2012. dec. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!