Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szükséges-e a PÁV 3 ahhoz, h...

Balazs85 kérdése:

Szükséges-e a PÁV 3 ahhoz, h KÜLFÖLDÖN dolgozzak kamionsofőrként? Magyarországon élek és itt is kezdtem el a tanfolyamot.

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, h szükséges-e a PÁV 3 ahhoz, h KÜLFÖLDÖN dolgozzak kamionsofőrként?


Elkezdtem letenni a C jogsit, majd szeretném az E-t ADR vizsgát meg a Nemzetközi árúfuvarozói (Azt hiszem ez a GKI)...

Szlovák cégnél dolgoznék (ha haver be tud juttatni)...és EU-n belül járnék a géppel.


Én úgy tudom, h azt sem tudják külföldön, h mi fán terem az a PÁV1234.


Van ismerős kettő is aki annál a cégnél melózik akihez szeretnék menni: Az egyiknek van Páv2 vagy 3 a másiknak nincs. De a neten van aki azt írja, h kell a Páv van aki azt írta, h nem!


2012. nov. 20. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég sok fuvaros cég kéri a páv vizsgát, de meg nem esküdnék, hogy hogy a hármat vagy kettőt. A kettőre jobban szavazok, csak mert nekem is az van és pont ez miatt csináltam meg, hogy nemzetközizhessek.
2012. nov. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mielőtt külföldi céghez indulnál minimum balesetmentes 5 év gyakorlatot kell igazolnod..ezt a haverod nem mondta?
2012. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nofához mennél?

ELVBEN PÁV II.kell nemzetközibe,de külföldi cég esetén lehet,hogy nem kell,tényleg nem ismerik ezeket a kinti hatóságok.

2012. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2-esnek. Másik ismerős aki szintén annál a cégnél van, ő "szüzen" ment oda, felvették...előtte nem vezetett itthon sem teherautót. A haverom buszozott itthon pár évet.
2012. nov. 21. 22:14
 5/7 A kérdező kommentje:
3-asnak: Nem Nofához mennék.
2012. nov. 21. 22:17
 6/7 Tripool válasza:
100%

NEM KELL!

Külföldön nem kell semmilyen PÁV. Ez egy magyar találmány, értelmetlen pénzlenyúlás.



Amúgyis külföldön jó utakon vezetsz, könnyebb jó vezetővé válni mint itthon a szar utakon.


Kis magyarázat, hogy miért nem kérik. Saját tapasztalat amivel ők is tisztában vannak:

Maga a PÁV-nak sincs semmi értelme, mi az, hogy akkor vagy jó sofőr ha jól tudsz játszani számítógépes játékokkal? Meg gombokat nyomogatni sorban mint a csimpánzok? A gép kiértékel valamilyen eredményt és azt valamiféle pszihológusoknak csúfolt hölgyemények leolvassák a papírról azt amit te magad is leolvashatnál. (Persze arra nem kiváncsiak, hogy az egyértelmű értékeket ki tudod e számolni a papírról.)

Eljátszák, hogy micsoda szakértők, de ha visszakérdezel akkor csak hebegnek habognak, - makognak. Én visszakérdeztem, mert a vonalon ugyan végigvezettem a golyót a 20cm-es átmérőjű kormánykerékkel irányított játék autómatán, de sajna pár másodperccel hamarabb letelt az időm a NYERÉSHEZ. Gyakorolni persze nem lehet.

Végülis az ugynevezett kiértékeléskor rákérdeztem miként lehet jól megoldani a feladatot?

A pszihológusnak csúfolt hölgyemény elmondta, >>>>> hogy ő végülis már egyszer látta,<<<< hogy mit csinálnak, de megmondani nem tudja. Végülis próbáljam több hibával vagyis nem baj ha lemegyek a vonalról, csak gyorsabban csináljam és érjek a végére. Én az újabb egyetlen lehetőségnél ugy tettem ahogy javasolta a tudatlan.

Találd ki mi lett?

Hát az eredmény megint rossz mivel nem mentem a vonalon.

Erre már semmit nem mondott.

Nem vagyok olyan aki bólogat mindenre.Így látta, hogy nem vettem be a nekik előírt etető duma maszlagot.

Kivizsgáltatnám az egész eljárást! Mivel pszihológusnak neveztetik magukat szinte kivédhetetlem, mert arra hivatkoznak amire akarnak... Ha netán szóvá tennéd akkor azt mondanák,hogy agresszív vagy. Én végig türelmes voltam és kedves.... Nem sikerült még a pót gyakorlat sem.

Hagytam az egészet a fenébe és kimentem, 5 éve kifogástalan a munkám. Balesetmentesen. Jutalmakat kaptam a jó munkámért.... Az egész PÁV PÉNZcsalás....

Ezt külföldön nagyon is jól tudják, ezért nem kérik a hülyeséget. Semmi köze a vezetéshez.


Ugyhogy szard le nem kell. Különben is külföldön fizetést kapsz itthon csak elemózsiát. Itthon a cégek úgy vágnak át ahogy csak lehet. Főleg a sárga ponyvás nagy zsidó cégek. Menny külföldre!

2015. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az utolsó válaszolóval teljesen egyet értek tényleg pénzlehúzás és külföldön ilyen NINCS! Én is vezetek nem sikerült a pávom de mikor még tanultam az oktatóm azt mondta hogy van hozzá érzékem vagyis a PÁV egy hülyeség!
2016. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!