Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik a legszebb modern...

Melyik a legszebb modern óceánjáró szerintetek az alábbiak közül és melyik a legrondább?

Figyelt kérdés
SS Andrea Doria,SS Rotterdam,SS Canberra,SS France,RMS Queen Elisabeth 2
2012. dec. 3. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek klasszikus hajók, nem modernek. Ma már egyikőjük sincs üzemben. Egyébként nekem mindegyik bejön. A CANBERRA kicsit bumfordi, de van egyfajta bája neki is. Szeretem a klasszikus formákat, és szerintem ez volt az a korszak, amikor még *valóban szép* hajók készültek. A nyolcvanas évektől kezdve romlott el minden, akkor lettek ízlésficamosak az alkotók, bár ők maguk ezt "modern art"-nak hívják, hogy mire föl, azt nem tudom. A mai óceánjárók ritka rondák, mintha nem is hajók lennének. De sajnos a Dunán is ez a helyzet. Elfektetett panelházak, meg úszó "plázák", ocsmány a kinézetük. A hatvanas-hetvenes évek klasszikus erkélyeshajói viszont nagyon szépek, ahogy az általad felsorolt óceánjárók is azok. Ezek még VALÓBAN hajók voltak. Régi szép idők... :)
2012. dec. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igen,bár a mai hajók dizájnja is csak haladni próbál a korral,ahogy a régebbi tervezők is arra törekedtek.De nekem sem tetszenek az új formák,talán a Queen Mary 2-ben még van valami.A Canberra szerintem inkább kecses,a Rotterdam a vaskosabb.A Rotterdam kéményei furák,de mégis egységet alkotnak a hajótest és a fedélzetek formájával.A Canberrának a hídja tetszik de a kéményei túlságosan hátra kerültek.Legkevésbé a QE2 tetszik,pedig sokaknak az a kedvence.
2012. dec. 3. 17:35
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és az Andrea Doria is szép,nagyon klasszikus letisztult formája volt,talán az a legszebb.
2012. dec. 3. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!