Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A megállni tilos táblát...

Grobby kérdése:

A megállni tilos táblát feloldja-e a várakozni tilos tábla?

Figyelt kérdés

Megállni tilos tábla az utca elején, várakozni tilos a közepén, kiegészítő táblával (H-P 8-18). Parkolás vasárnap délben. Büntetés 10000 Ft.

Jogos?



2012. dec. 4. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

hát ha parkoltál, akkor egyikhez se oké a parkolás :)


de gyakorlatilag tök mindegy, mert ha helyszínit kaptál és azt ott elismerted, akkor semmit se lehet már utólag kezdeni vele


egyébként meg vicces egy helyzet ez, elvileg ilyen nem létezhet, bár ugye mindig a legutolsó tábla hatályát kell figyelembe venni

2012. dec. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1-es létezhet ilyen


- feloldó tábla csak mozgó járművekre van

- egyéb táblák hatását útkereszteződés, vagy újabb tábla változtatja meg

- a kérdésedben fordítva van, mint a leírásban (tehát ha a megállni tilos volt előbbre, a várakozni tilos később és azzal a kiegészítő táblával, és valóban az adott időpontban álltál ott, akkor nem jogos a büntetés)

2012. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
bocsánat, úgy látszik diszlexiás lettem, a kérdésed is jól tetted fel, átugrottam egy ragot, tehát a megállni tilos tábla hatálya a várakozni tilosig tart, és jogszerűen álltál ott ... még bíróságig is elmehetsz, a perköltség sem téged fog terhelni
2012. dec. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Gondolom azt akarná jelenteni, hogy a köv. kereszteződésig nem lehet megállni, kivéve a szakasz közepétől, ahol csúcsidőn kívül meg lehet állni 5 percre, ha ott maradsz, stb.

Szóval parkolni szerintem nem parkolhattál ott egyáltalán.

2012. dec. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4-es, nem így van
2012. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

10:59 voltam.

Nyitott vagyok más lehetőségre is, csak leírtam, én hogyan értelmezem. :)


Viszont én úgy tudtam, hogy ezen táblák hatálya a következő sarokig tart, vagy ha rövidebb a hatályuk, akkor azt jelzik egy távolság jelölő kis táblával. Akkor is, ha egy új tábla van kint abban a távolságban.


"egyéb táblák hatását útkereszteződés, vagy újabb tábla változtatja meg"

Ez jól hangzik, de mi az "újabb tábla"? :)

Gondolom azt akarja jelenteni, hogy olyan tábla, ami együtt nem lehet érvényes az elsővel, kizárják egymást. Itt viszont szerintem nem erről van szó.

2012. dec. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én is úgy értelmezem, ahogy a 4-es.

A megállni tilos az egyértelmű, a várakozni tilosnál megállhat ugyan rövid ideig, de le nem parkolhat, és nem hagyhatja ott a kocsit. Szerintem jogos a büntetés.

2012. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Úgy is meg lehet közelíteni a dolgot, hogy 'H-P 8-18' időszakban "él" a várakozni tilos tábla, azon kívül meg mintha ott sem lenne, vagyis a megállni tilos van érvényben.

(10:59, 4-es voltam.)

2012. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ha csak logikailag nézzük, akkor sem jó az okoskodás (ez nem pejoratív!)

ugyanis a megállási tilalom "erősebb" a várakozási tilalomnál ... logikailag akkor lenne rendben a dolog, ha a várakozási tilalom tábla MEGENGEDNÉ a kiegészítő tábla időtartamában a várakozást, és nem tiltaná ... nem tudom érthető-e ahogy írom ... tekintettel arra, hogy a megállni tilos táblának nem lehet kiegészítő táblája, ezért egy szakaszon kiteszik a várakozási tilos táblát megengedő kiegészítéssel, tehát "kivéve ettől eddig" ... így várakozhatsz abban az időben

de itt nem ez történt, hanem megszüntetik a megállási tilalom hatályát és átalakítják várakozási tilalomra egy adott időszakra ... azon az időszakon kívül semmilyen tiltás nem él

2012. dec. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat! Hasznos volt mindegyik hozzászólás!


10:14 nem helyszíni bírság, nem voltam a kocsinál.

10:55/57 én is így okoskodtam a parkolás előtt is és most is. :D

HSZ 4-9 Kreszből: .."Ha az (1) bekezdésben említett jelzőtáblák alatt elhelyezett kiegészítő tábla időszakot jelöl meg, a tilalom csak ebben az időszakban áll fenn."

Vagyis ahogy a 9-es hsz is írja, ezen kívül már nem él elvileg semmilyen tiltás. Szerintem sem.


Egyébként azt elfelejtettem leírni, hogy a kirakott kis csomagon ez állt: A megállni tilos táblát figyelmen kívül hagyta. De ez nem lehet, mert a várakozni tilos tábla után álltam meg. Ha meg az adott H-P 8-18 ig időtartamon kívül olyan mintha ott sem lenne, akkor minek van kirakva? Megállhatok azon a szakaszon levenni a szórólapot a szévédőről, amit lusta voltam leszedni induláskor? Persze csak hétköznap, mert hétvégén lelőnek miatta... Sry de pipa vagyok a dolog miatt. És az az érzésem, hogy mivel vidéki vagyok, azért pcztek ki maguknak. ÉS kb még 10 autó parkolt uott... Köszönöm mégegyszer a válaszokat, tényleg hasznos volt mindegyik!

2012. dec. 5. 01:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!