Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionosok! Mi a véleményetek...

Kamionosok! Mi a véleményetek a többi ország közlekedési hatóság embereiről? Többi lent.

Figyelt kérdés
... úgy mint németország, ausztria, szlovénia, csehország, szlovákia, románia, francia...

2012. dec. 19. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A német szabályosan vadászik pl bokrok mögül mér,bemérik van-e elektronikus díjfizető automatád stb.Osztrák hasonló,szlovén az nyugis(sztem)cseh hasonló mint Mo csak nem annyira szemetek,francia nyugis,román...hát az a mézes krémes,nem véletlenül zárták ki az ADR egyezményből,mert ok nélkül is büntet.
2012. dec. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja.

A Keletnémetek tényleg olyanok mint ahogy az imént leírtakba olvastam. Láttam már kiserdőbe rendőrautót. Bebújnak ide oda. Az olaszok szeretnek üvöltözni. De embere válogatja kivel milyen emberrel futsz össze. Én hogy őszinte legyek nem is találkozom nagyon külföldön rendőrrel. Max forgalom tereléskor vagy ilyesmi. Itt meg magyarba rendőr kontroll rendőr kontrollt ér. Mikor magyarba érek jobban félek hogy megbüntetnek valamiért mint bárhol. Külföldön a legtöbb helyen kiteszik a trafis táblát kirják az aszfaltra hogy trafi lassíts stb aztán van még egy tábla sebességkorlátozás miegymás aztán ha olyan hülye valaki hogy még ennek ellenére is nyomja gázt akkor meg is érdemli hogy lefotózzák.

Nálunk meg indokolatlanul kiteszik a fa/bokor mögé a 30 as táblát hogy ne láthasd csak ha már elmentél mellette és a kukába elrejtik a trafipaxot. Szóval érted a különbséget!

Amúgy meg európa nyugati országaiba a rendőr ok nélkül meg se állíthat nincs igazoltatás. Akkor állít meg csak ha valami problémát lát az autóval vagy a rakománnyal. De nincs olyan hogy ok nélkül leállít. Nincs ilyen joguk.

Meg azért nem bazerálnak annyira külföldön mert nem tudnak úgyse kommunikálni és nem fárasztják magukat ezzel a rend őrei.

2012. dec. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugaton általában korrektek. Ha nem nagyképű a sofőr, netán nyelvet is beszél, hajlamosak kisebb hibákat elnézni. A némettel nagyon jó a tapasztalatom, ha vét az ember, nem szabad vitatkozni, akkor rosszabb, ám ha együttműködő valaki, esetleg engednek a bírságból. Szigorú a francia, belga, spanyol is, de ok nélkül nem kötekednek. Az olasz már ravaszabb, tud rendes is lenni, meg nagyon bunkó is, jó, ha tud valamennyit az ember olaszul, akkor barátságosak. Skandinávok is jó fejek, ott az ittasságot üldözik, mondjuk ez érthető is. Angol az úriember, de itt is a nyelv sokat jelent. Kivétel még az osztrák, be tud keményíteni, hiába a labancvér...Kelet - Európában egyforma, a bevételről szól, keresik a hibát, pénzre utaznak. Még keletebbre, oroszoknál, ukránoknál pedig zsebre dolgoznak, teljesen nyíltan.
2013. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szántóvető ***** válasza:
német+francia rendes.tartsd be a pihenőket meg ne vezess túl oszt jól van.gyorshajtás sem gond bár rendőre válogatja.Magyartól sokkal jobban félek,fizettem már gyorshajtásért többször is(képes volt megállítani a nulláson a belső sávban,aztán ki kellett húzódnom a leállóba,majdnem belémjöttek hátulról..)meg tilosban parkolásért.
2013. febr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1-3 perc túlvezetését rá szoktatok írni a korongra, főleg ha utána megállsz több órára rakodni vagy 9 órázni?
2013. febr. 16. 06:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig kinyomtatom a szalagot, ha pár percet túlvezetek. Én tudok angolul, angolul szoktam ráírni, nem találtam helyet, dugó volt stb., így talán jobban is hisznek nekem. De ha kontrollom van, nem hívom fel rá a figyelmet, ott van a zsebemben a szalag, de csak akkor veszem elő, ha szóvá teszi a közeg. De tapasztalatom szerint 1 - 2 percért nemigen szólnak (Nyugaton). Külföldi sofőröktől tudom egyébként (németek, svédek), hogy ők sokkal lazábban kezelik ezeket. Nem tudom, hogyan csinálják, de közel nem görcsölnek ennyit, mint mi.
2013. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A magyarokkal van a legtöbb baj.
2013. dec. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A Magyar közúti rendőrök a leg rosszabbak talán a világon.

Idegen nyelvet nemigazán beszélnek ezért a magyarokat szekírozzák állandó jelleggel. Jogszabály változásokat nem igazán követik így jóformán csak találomra jelentik fel az embert. -Alapból úgy indul a beszélgetés hogy bűnös vagy bizonyítsd be hogy nem. Kontroll kontrollt ér ebben a kis országban ez tényleg így van. Szabályosan rettegek már mikor beérek az országba.

A rendőreink azt hiszik azért vannak hogy zaklassák és félelemben tartsák az úton haladókat. Azt hiszik ez külföldön is így megy.. -Hát nem..

Például a magyar rendőr azzal tisztába van hogy mire büntethet de a baleset elkerülésére már nem szánnak ennyi figyelmet. Itt akár az út közepén is eléd áll a rendőr és megállít akár az autópálya közepén is.

Minden normálisabb országban ezt úgy oldják meg hogy a rendőrautón egy kövess lámpa kigyullad és kivisz a legközelebbi parkolóba ahol biztonságosan meg lehet állni a problémát megtárgyalni. Persze ezt rendőrünk nem tudja hogy máshol hogy mennek a dolgok és aki továbbhajt azt cobra 11 megvető bátorsággal üldözve leszorítják az út szélére és kék villogó lámpa fénye mellett üvöltöznek az illetővel.

Keleten valóban vannak még ilyen bújkálós rendörök de nyugatabbra már nem divat.

Nyugaton ha megállít egy rendőr nem úgy indul a kommunkiáció hogy felrugdos hanem elmondja a problémát és hogy tegyél ellene. És általában akkor büntet ha látja rajtad hogy téged ez hidegen hagy.

A Németek és Osztrákok tényleg szigorúbbak de a Magyarokhoz így se hasonlíthatók.

2013. dec. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hol tudok venni jelenlegi szabályokról könyvet? vezetési idő- pihenési idő stb...
2014. júl. 12. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!