Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a motor olajról? /Bővebben lent/

Figyelt kérdés
Vip Car 10W40 es motorolajt vettem és nem tudom hogy jól döntöttem-e .Láttam drágább motorolajakat is de nincs most pénzem drágább olajra.Szerintetek beleöntsem vagy vegyek inkább jobb olajat.Amúgy egy 18 éves Marutiba kell.
2009. aug. 23. 19:36
 1/8 anonim válasza:

Szerintem beleöntheted, bár tényleg érdemesebb valami ismert olajgyártó cég termékét vásárolni, mert ők tényleg fejlesztenek pl: Mobil, Castrol, vagy akár Mol.

Nézd meg az API minősítését valahol a flakonon van kicsi betűvel SJ, SL ezek a mostanában elterjedtek ezeket öntheted csak gyakrabban ellenőrizd a szintet meg az olaj fáradását.

2009. aug. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ezt az olajat nem igazán ismerem, de a viszkozítási adatok alapján, jó lesz bele. Vannak akik az idősebb motorokba 15W40-est használnak. Fontos hogy ha eddig ilyen adatokkal jelzett olajat használtál akkor me tegyél bele sűrűbbet, csak ha már kopik a motorod. Ha nem eszi az olajat jó lesz bele. De ha megvan esetleg a régi olajos dobozod és össze tudod hasonlítani az API számokat és az egyéb adatokat akkor az a legjob. Összesítve: jó lesz bele.
2009. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első válaszadónak.

A flakonon megtaláltam amit írtál.API SJ/CF meg nem tudom hogy mond e ez valamit neked ACEA A3/B3-04.

Hát jobb lett volna egy Mol vagy egy Castrol olaj csak sajnos elég drágán adják.

Második válaszadó

Nem tapasztaltam hogy enné az olajat mert mióta megvettem szinte ugyan úgy van az olajszint.Hogy milyen olaj van benne meg hogy mennyi idős lehet sajnos nem tudom mert most vettem a kocsit egy hónapja és már leszeretném cserélni az olajat.15w40 eset meg nem akarok venni mert az autó kint áll az udvaron és úgy hallottam hogy hidegben megdermed az olaj és így nehezebben indul.

2009. aug. 23. 20:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem egy híres olaj az biztos! A pénz sajnos sokmindent meghatároz. Egy periódustól biztos nem lesz baja, max hamarabb leengeded. Ha lecseréled figyelj oda a motorra, nem történik e valami szokatlan, ha nézed az olajszintet, ha ugyanolyan színű marad mint volt mondjuk 4000km után, cseréld le (nem tisztít). Amúgy egy Valvoline Maxlife 10W40-re nél nem kellene igy aggódni.
2009. aug. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha az acea A3/B3 a valóságnak megfelel akkor még komolyabb autóban is meg kellene állnia a helyét. De mivel ismeretlen gyártó könnyen eltűnhet a piacról. Egy periódust ki kell birnia mindenképp. Legfeljebb ha hamarabb fog telni jobb olajra, hamarabb leengeded.
2009. aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát én szerintem ennyi erővel bele is foshatnál az olajbeöntőbe. soha bele nem raknám az autómba
2009. szept. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ma cseréltem olajat ilyenre Mobil Synt S 5W 40 után, 200 rpm-et eset az alapjáratom. (850>~650).

Holnap csere minőségire! Ja és ez csak egy Zastava!

2010. febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az előttem szólóktól én eltérő véleményt tudok mondani. Személy szerint én nem vagyok márka függő, ezért a tapasztalatra bízom a dolgot. Körültekintően utánna jártam

a minősítéseknek és az alábbiakat tudtam meg hivatalos helyről;

VIP Car 10W40 félszintetikus motorolaj

Minősítése:

API SJ/CF ; MAGAS TELJESÍTMÉNYŰ MOTOROLAJ MINDEN BENZINES és DIESEL MOTOROKHOZ. KIFEJEZETTEN A VW CSOPORT 16 SZELEPES BENZINES, VALAMINT PDTDI MOTORJAIHOZ LETT KIFEJLESZTVE.

ACEA A3/B3-04 ; ALKALMAS MINDAZON BENZIN- VAGY DÍZEL ÜZEMŰ, TURBÓFELTÖLTŐS GÉPKOCSIKHOZ, AMELYEKHEZ A GYÁRTÓK ACEA A3/B3-04 VAGY API SJ/CF MINŐSÍTÉSŰ SAE 10W40 MOTOROLAJ HASZNÁLATÁT ÍRJA ELŐ

SAE 10W40 ; VISZKOZITÁSI FOKOZATÚ

VISZKOZITÁS 40 ºC-ON (mm²/s) : 94

VISZKOZITÁS 100 ºC-ON (mm²/s) : 14,5

SŰRŰSÉG 15 ºC-ON (g/cm³) : 0,885

FOLYÁSPONT (ºC) : -36

Minőségét megőrzi: a gyártási időtől számítva 5 évig.

Nos ezeket a minősítéseket nemzetközi laboratóriumonkban végezték és adták meg a gyártónak a termékhez. Én nem venném a bátorságot, pláne tapasztalat nélkül, hogy ezeket én ledegraláljam, pedig 43 évig gépész voltam autószerelő, gépjármű technikus és diagnosztikusi tapasztalattal és végzettséggel. Én személy szerint egy 2004-ben újjonan vásároltFord Fusion 1,4-es autóval közlekedem. 40 000 km után VIP Car 10W40 motorolajat használok. 15 000 km-enként cserélem. Harmadik cseréhez közeledem. semmilyen negatív tapasztalatom nincs 43 000 km megtétele után. tiszta az olaj nem kell utánna önteni a két olajcsere között. Gépészeti vezetőként is javasoni tudom azokhoz a gépjármű motorokhoz amelyeknél a gyártó

erre az olajra vonatkozó minősítési szinteket ír elő. Nem mindég a drágább és a nagy márkanévvek kijött termékek a leg megfelelőbbek. Ráadásul a Magyar termékek piacát is segítem. Én szakmabeliként, csak pozitívan tudok nyilatkozni a fent említett termékről.

2010. nov. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!