Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 17 Évesen vezethetek Magyarors...

Rbit kérdése:

17 Évesen vezethetek Magyarországon belül érvényes jogsival?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy Ausztriában élek, itt már 17 évesen le lehet tenni a jogsit (persze kicsit bonyolultabb és másképp kell mintha 18 évesen tenném le, de ugyan úgy érvényes lesz)

és azt szeretném tudni, hogy Magyarországon vezethetek-e azzal a jogsival, osztrák rendszámtáblás kocsit (+ minden papír osztrák). Válaszokat előre is köszönöm.



2013. jan. 5. 16:17
 1/5 anonim válasza:
Igen
2013. jan. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vezethetsz. Amúgy MO-n is le lehet tenni már 17 évesen a jogsit, én is akkor csináltam.
2013. jan. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
És Magyar vagy Osztrák állampolgár vagy? Mert ha Osztrák akkor itt Magyarországon nem vezethetsz! Mivel neked külföldnek számít és 18 év alatt nem vezethetsz külföldön. És így fordítva is igaz. De ha kettős állampolgár vagy akkor ebben a két országban vezethetsz.
2013. jan. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem semmi, hogy emiatt sz@rakodnak az emberrel.

Egy hozzáértő, magyarázza el nekem, hogy mi a különbség, a 17 és a 18 éves ember között. Hihetetlen, hogy ennyire, vaskalaposnak kell lenni.

2013. jan. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Magyar állampolgár vagyok még egyenlőre. :)

(Meg nem vagyok itt kint olyan régóta, hogy állampolgár lehessek.)

Viszont minden papírom megvan, hogy itt tartózkodhatom. :)

2013. márc. 5. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!