Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szeptember elején ittas...

Szeptember elején ittas kerékpározás miatt megbüntettek, de a büntetést most kaptam meg. Ez 4 hónap! Nincs ilyenkor időkorlát? Én úgy tudom 3 hónap! Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!!
2013. jan. 7. 11:56
 1/7 Joci84 ***** válasza:
nincs sajna, van, hogy csak fél év után küldik a büntetést! Mennyire büntettek?
2013. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

60.000 :/

Mellékúton, kivilágítva, és "enyhe alkoholos befolyásoltság"-gal túlzónak tartom, főiskolás vagyok, és soha nem volt semmilyen összetűzésem eddig a törvénnyel...

De nyilván az én bajom...

2013. jan. 7. 12:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Aránytalanul magas. Dehát a gyökér rendőr lehet, hogy erre élvez.
2013. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez az összeg nagyon durva!Én ugyan soha nem iszom,de ez akkor is kiakasztó..sajnos semmit nem tudsz tenni ellene,csak fizetsz :(

[link]

2013. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Joci84 ***** válasza:
0%
menj be a helyi okmányirodába, vagy hova, ahonnan küldték a csekket és mond meg a nőnek, hogy tanuló vagy meg bla bla és kérnél csökkentést és ha látja, hogy foglalkozol vele meg szépen kéred akkor enged belőle sokat! nekem így engedtek el egyszer egy közterületen alkohol fogyasztás büntetést
2013. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De elvileg volt az a szabály,hogy a kerékpáros mértékkel fogyaszthat alkoholt!

(nem azt mondom ,hogy egy rekesz sört,csak mértékkel)! szóval ha még tudtál magadról,tudtad a világodat,és el is tudtad mondani a neved,ráadásul nem borultál árokba kerékpárral akkor az még mértékkel fogyasztás volt!

2013. jan. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A büntetést oda adják miután bevittek a rendőrségre. Nekem legalábbis úgy volt, hogy amikor megfogtak bevittek a rendőrségre és megfujatták a SERES mérőt, majd alá kellett írnom egy csomó papírt és oda adták a csekket. Lehet hogy te is olyan részeg és dühös lettél, mint én és kidobtad a papírokat, ezért nincsenek meg. Fel akartam lebbezni de ezek a szemét rendőrök nekem csak egy új csekket adtak, a papírokat az esetről nem, lehet hogy te is így fogsz járni.

Amúgy elég nagy gondban vagy mert ezt 30 napon belül fel kell adni vagy kérni kell halasztást vagy részletfizetést (3000 ftos illetékbélyeget kell venni hozzá) és úgy el tudod érni, hogy pl 5000 ftot kelljen fizetned havonta. Ha nem ezt tetted akkor kamatozik már hónapok óta (a jegybanki alapkamat kétszeresének 365öd része naponta) ami 60000 ftnál már elég komoly összeg és sajnos se leközmunkázni se leülni nem lehet és így már részletfizetést sem kérhetsz mert eltelt az 1 hónap.

Ezek amúgy fix összegű bírságok, a rendőr nem tud "jófej" lenni (ha csak futni nem hagy), 0,8 ezrelék alatt 30.000, afölött 60.

2013. jan. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!