Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » KRESZ: Mi az áthaladás sorrendje?

KRESZ: Mi az áthaladás sorrendje?

Figyelt kérdés

Van egy egyenrangú útkereszteződés. Én vagyok a tanulókocsiban (T), tőlem a jobbra lévő úton a villamos közlekedik(B), velem szembe pedig egy másik autó van(A). A villamos balra kanyarodna, a velem szemben lévő autó (ami a villamostól jobbra van) szintén balra, én egyenesen mennék.


Megoldás: B, T, A

Kérdés: Miért a villamos megy először? a villamosnak nem akkor van elsőbbsége, ha balról jönne, vagy ha menne egyenesen én pedig mondjuk kanyarodnék? ilyenkor nem a jobbkéz szabály érvényesül?


2013. jan. 12. 21:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Neked jobbra van a villamos tehát mindenképp elsőbbséget adsz. A másik autónak ugyan balra van, de mivel egyenrangú útkereszteződésben a jobbról jövőnek van elsőbbsége ÉS A BALRÓL ÉRKEZŐ VILLAMOSNAK, ezért ő is. Tehát a vili elmegy elsőnek. Ketten maradtatok egymással szemben, köztetek a kanyarodási szabály dönt. Mivel egyenes mész te vagy az első. Utánad elkanyarodhat a másik autó is.
2013. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!