Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire nehezebb egy autóbusz...

Mennyire nehezebb egy autóbuszra letenni a jogsit, mint egy szimpla személyautóra?

Figyelt kérdés

2013. jan. 14. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmivel. Persze azt személy után nem teheted egyből. A KRESZ kicsit más meg van BÜ, de a gyakorlat csak arról szól, hogy mennyire van érzéked ehhez, mert "kicsit" nagyobb egy busz mint egy személy autó. Ha peches vagy, akkor olyan helyre fogsz járni ahol csak automata váltós busz van, na az meg semmi. Nekem eddig minden kategória pikk-pakk ment. (ha elfogadod egy nő tanácsait, válaszait, akkor nyugodtan írj privit ezzel kapcsolatban)
2013. jan. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokkal többet kell tanulni.
2013. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"Sokkal többet kell tanulni." Dehogy is. Az igaz, hogy a KRESZ (vagyis az elmélet rész, mert ott vannak még plusz kérdés csoportok) az több, de az már a C-re épül, így a C és a D között szinte alig van különbség. A busz lehet hogy nagyobb, ezért ha ügyes vagy és van érzéked akkor csak a méreteit kell megtanulnod érezni, de ha belegondolsz 1-2 táblán kívül (ami csak a buszra vonatkozik) már mindent megtanultál a B-ben, és a C-ben.
2013. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Írhatsz nekem is privátba! :))


Nos D kategória megszerzése gyerekjáték!

Sokkal könnyebb mint egy B kategória!


Én amint lehetett emgcsináltam minden 21 évese már Autübuszvezetőként dolgoztam a BKV nál.


Persze azt kell tudni hogy mostmár a B+C kell a D kategóriához régen is kelett ugyan de nagyon régen B+D kategória is volt a BKV nál sok olyan kolléga van akiknek B+D kategóriájuk van csak persze PÁV 2 essel.


A D kategória maga ugy épül fel hogy elmélet 25 kérdés kresz abból 5 öt lehet hibázni van 5 képes ha kettöt elszursz az értelem szerüen bukás mert az 5 pontot meghaladja.


A rutin is egyszerü nem bonyolult a forgalmi vizsga pedig 90 perc vagyis nekünk 2008 ban annyi volt tehát az huzos kicsit.


Szerencsére én nem estem bele ebbe a GKI hülyeségbe de mostmár 2008 szept 9. után vizsgázóknak kötelező a GKI Alapképesítés is.


És persze rutin elött van egy BÜ vizsga általába légfékekről kell magyarázni nekem mindig mákom volt mert C nél meg D nél is légféketfuztem.


Már azt meséltük hogy a könnyü tételek biztos ki vannak szedve mert csak légfék van a BÜ vizsgán de ez hülyeség csak épp így jött ki a lépés ami nem érdekes mert ment pikk pakk alatt.


Közlekedés gépészeti technikusi végzetségem van ugyhogy fel is menthettem volna az egészből csak nem kérvényeztem meg.


Persze autószerelő gépész technikus stb.. felmentést kap BÜ vizsga alól!


Autómata buszon sokkla könnyebb vizsgázni az igaz de vizsgázz! Mert ha autómatán vizsgázól le lesz korlátozva a jogsid csak autómatát vezethetsz sok BKV snak le van korlátozva csak autómatára tehát ezt nem tanácsolom!


Én nem a BKV nál szereztem a D jogsimat tehát nekem nincs benne semmilyen korlát!


Érdemes váltóson vizsgázni mert az jó mind a kettőre!

Ha autómatán vizsgázól és időval szeretnél váltos buszt vezeti, akkor ismét rutin és forgalmi vizsgát kell tenni majdnem ott vagy árban csak akkor éri meg autómatán vizsgázni ha a cég fizeti ha te fizeted váltoson vizsgázz mert az minden buszra jó! :)


Röviden tömören ennyit..

Meg még annyit hozzá tennék közlekedni is könyebb buszal ugyan is 8-13 autónyira előre látsz jó magason vagy a táblákat is könnyen észreveszed nekem az autóvezetés a mai napig katasztrófa pedig 17 éves korom óta van jogsim autóra! :)


Buszt könyebb és biztonságosabb is sok sikert! :)

2013. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1/4 vagyok. "Nos D kategória megszerzése gyerekjáték!

Sokkal könnyebb mint egy B kategória!" Ott a pont!

2013. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!