Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lenne esélyem egy perben a...

Lenne esélyem egy perben a márkaszerviz ellen?

Figyelt kérdés

Van egy Passat-om, 1.9 PD TDI.


Olyan problémám volt vele, hogy egyszercsak elkezdett rángatni, fulladozni. Majd leállt és onnantól kezdve nem indul be.

Elvittem márkaszervizbe.

Ott először javították az adagolót. Nem lett jó.

Aztán kicserélték az adagolót. Nem lett jó.

Aztán javították az üzemanyag pumpát. Nem lett jó.

Aztán cserélték az üzemanyag pumpát. Nem lett jó.

Meg mér pár dolgot kicseréltek és javítottak rajta. Üzemanyag tartály takarítottak meg ezer féle más dolog.

Aztán nagy nehezen végre elérték a célt, beindult.


Nem írom le pontosan mennyi. De ez több száz ezer forintba került.


Használtam körülbelül 20km-t amikor ismét elkezdett rángatni és fulladozni majd megint leállt. Azt hittem megörülök.


Vissza a márkaszervizbe. Kb egy hétig ott volt majd közölték, hogy nem tudják mi a baja.


Felidegesíttettem magam és elhoztam a kocsit és mondtam nekik, hogy erre még visszatérünk.


Aztán egyik ismerősöm ajánlott egy fickót, hogy vigyem el hozzá.

A csávó nem is autószerelő! Külföldről hoz be VW-eket és Audikat bontásra és eladásra. Meg néha javítgatja is őket. Az ismerősöm viszont azt mondja nagyon ügyes és nagyon ért ezekhez a kocsikhoz. Ő is mindig hozzá viszi az övét. Mondom egy próbát megér.

Elvittem. Azt mondta elvállalja, szerinte tudja mi a baja. Majd szól ha kész. Kb 2 óra múlva csörgött a telefon, hogy kész a kocsi. Nem hittem a fülemnek. Tényleg kész volt. Fizettem 10 ezer munkadíjat meg 5 ezret kért valami bisz-basz bontott alkatrészért.


A kocsi azóta is (több száz km) hiba mentes!


Ilyen esetben mivan? Jogosan fordulhatok bírósághoz a márkaszerviz ellen?


2013. jan. 20. 12:30
 1/6 szántóvető ***** válasza:
100%
amikor azt mondták hogy nem tudják mi a baja,akkor kérni kellett volna őket hogy adják ezt írásba.elvégre nem a faluszéli kovácshoz vitted a kocsit.(bocs a kovácsoktól)van papírod róla hogy a hiba továbbra is fennáll?mert ha nincs akkor hagyd a bíróságot.
2013. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én annyi rosszat hallottam már márkaszervizekről hogy ha megtehetném se oda vinném. Wallis, Seat, akármi... én a BMW-met maszekhoz viszem és tökéletesen megvagyok elégedve, múltkor is kb 5 dolog kellett rajta, reggel elvittem neki, hazafele már hoztam is haza pedig motort is kellet bontani. Teljesen korrekt árat is kért érte, telefonon is segít, ha felhívom, sőt, bevallja ha ő nem tudja megcsinálni, és inkább máshoz vigyem.. (pl múltkor futóműállításnál). Meg ha szerinte még nem kell cserélni valamit, akkor megmondta hogy még nem kell, nem húz le.

ilyenekkel...

2013. jan. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nincs esélyed a perben, ne is erőlködj.

Ezért nem kell a köcsög márkaszervizeseket etetni. Fel nem fogom, hogy valaki garancia után miért viszi oda általános szervizre az autóját. Sajnos különböző elektronikai hibáknál nekem sincs más választásom, de igyekszem elkerülni őket.

2013. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajna nekem is volt hasonlo jó ügyem :(
2013. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

tehat akkor a PD hibas autokat 15.000 bol megjavitjak?

mert halottam h eleg nagy a meghibasodasi esely ha ilyen motrot veszel

2013. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kivácsi lennék rá hogy mit cserélt ki?
2013. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!