Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Taxisokat kérdezném elsősorban...

Taxisokat kérdezném elsősorban. Mi a leghatékonyabb védekezési módszer (mechanizmus, ha tetszik), ha az utas megtámad?

Figyelt kérdés

Gondolom ismerős a szitu pár kollégának. Én nem régóta vagyok "kolléga", szóval szeretnék pár hasznos tippet kérni.

Esetleg akivel már előfordult hasonló, és kivágta magát a szituból.

Gondolok olyanra, hogy melyik a jobb, bekötni magam vagy ne, esetleg valami önvédelmi eszközt (pl paprikaspray-t) tartani a bal kezemnél ajtózsebben, vagy bármi, amire egy újonc nem is gondolhat. Szóval kérlek titeket kedves kollégák országszerte, osszátok meg velem hasznos tanácsaitokat, tapasztalataitokat, vagyis mi a teendő, ha készül a baj.

Illetve a "hármas brék" nevű jelzésről ha tudtok pár szót mondani, azt is megköszönném.



2013. febr. 6. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Én nem javaslom, hogy ne használd az övet, mert sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy baleset részesévé válsz, mint bűncselekmény áldozatává. A gázspré szűk térben sajnos visszanyal, a lőfegyver nehezen megszerezhető az egyszeri taxisnak és ha azt kicsavarja a kezedből a támadó, akkor vége a dalnak. Husánggal, boxerrel nem sokra mész, mert nem tudsz lendületet venni.


Szerintem a kooperatív stratégia a legjobb. Igen, szégyen a futás, de csak hazavár a család, azt a pár tízezret megéri, hogy ne állítsanak kést a combomba.

2013. febr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

OFF, de talán a moderátor elnézi

Tegnap este ott jártam az Örsön. Mentősök nagyon dolgoztak, látszott, hogy nagy a baj. Nem tudtam, mi történt. A sok kocsi bűncselekményt sejtetett, de rendőröket nem láttam. Fura volt.

A kollégátoknak mielőbbi jobbulást, a tettesnek jó sok év börtönt kívánok!

2013. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amire én csak utasként gondolok, az technikailag megoldható lenne, de hogy működhet-e, nem tudom. Ez pedig a kizárólagosan kártyás fizetés. Ha nincs pénz a kocsiban, akkor ez már nem lehet ok a támadásra. Működhetne ez?
2013. febr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Játszásiból kérdem a taxisoktól amerikai példára miért nincs fizikai akadálya a vezető és az utas között?fegyvert akartak egy időben de csak támadási felület lenne a csibészek számára ill egy taxisnak ne legyen már fegyvere..semmivel nem ér többet az élete mint bármelyik más állampolgáré
2013. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nem tudom, a fizikai akadály nem volna rossz, csak nehezen kivitelezhető, pláne bérautóval, úgy, hogy elég széles a típusok palettája.

Az, hogy egyenértékű a taxis élete egy olyannal, aki ki akarja rabolni, és még az életére is tör, hát azzal nem értek egyet. Ha engem megszúr az utas mert ki akar rabolni, én esetleg az utolsó erőmmel mondok egy "hármas bréket", és a kollégák még a zsaruk kiérkezése előtt félholtra verik a támadót, az engem egy cseppet sem érdekel. Ha elkapják, és kérdezik miért félholt, én megmondom, hogy nem láttam semmit, biztos menekülés közben elütötték, stb. Ha meg felépülök, még talán kártérítési pert is indítok, és fizesse ki a dutyiból ahogy tudja.

Paprikaspray-m viszont tutira lesz, ha már más nem.

2013. febr. 6. 20:04
 6/6 anonim válasza:

Régi kérdés és nem feltétlen jó válasz, mert én nem vagyok taxi sofőr, viszont idén 2021 januárjában történt egy kisebb kísérlet szerű támadás az egyik ismerősömmel.


Januárban fuvart rendeltek tőle az Oktogontól Békásmegyerre akart volna menni az illető. Nem rasszizmusból, de fiatalkorú cigány volt a srác és a fuvarozási díjat kérdezte először, amit sokallt valamiért. Vipera teleszkópos bottal akart érvelni, de az ismerősöm rendőrt hívott és ezzel elijesztette a kis cigót a helyszínről. Nem történt személyi sérülés, sem kár nem keletkezett.

Azt mondta az ismerősöm, hogy az első ilyen esete volt amióta taxizik, azon megdöbbent viszont, hogy egy 15-16 év(!) körüli srác már vipera bottal mászkál a városban.

2021. márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!