Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » SOS! Orvosi alkalmassági...

SOS! Orvosi alkalmassági elvesztése, másolat ki nem adása, §?!

Figyelt kérdés

úgy 2 éve volt hogy kiállíttattam az orvosi alkalmasságit a 2 éven belül le is tettem a jogsit, viszont az alkalmasságról való papírom nincs meg, a jelenlegi oktatóm szerint ezt az orvos hiteles másolattal pótolja, viszont az orvos azt állítja hogy lejárt és nem adhatja nekem ezt ki,fizessek ki egy újabb vizsgálatot neki, meg effélék.. néztem erre vonatkozó jogi §-okat de nem igazán találtam konkrétumot amivel a szemétkedésre rátudnék cáfolni.

még egyszer megpróbálok kérni másolatot, ha nem akkor betegjogi képviselő..

addig is vkitől vmilyen segítség?



2013. febr. 12. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
legközelebb az eszedet hagyod el
2013. febr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ma be is mentem, azt állította, hogy lejárt, és nem használhatom fel, majd azzal érvelt hogy nem is adhatja ki.. majd kinyomtatta végül miután erősködtem hogy igenis érvényes, és az újbóli KIÁLLÍTÁS-ért 2000Ft-t kért volna, de nem fizettem ki ,és ott hagytam.

Holnap betegjogi képviselőhöz látogatok el hogy ezt miként látja reálisnak, miközben mindenhol azt olvasom hogy ingyen állítanak ki másolatot.

2013. febr. 12. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha valaki elveszti az orvosi lapját ami még nincs az okmányirodába leadva stb.. ilyen nincs hogy újabb vizsgálat ugyan is a hívatásos 5 a sima 10 évig jó..


Na most ha neked még alsóhangon jó 8 évig a jogsid miért csináltattál volna újjat ? Felesleges!


Egyszer én nekem is ki kelett kérni de most hogy kelett e fizetni vagy sem jó kérdés nem tudom sajnos megmondani tényleg ! :))


De meg kaptam a másolatot ez jó pár éve volt.. :)

2013. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)! én is úgy tudom hogy érvényes, viszont nem sikerült még beszélnem a betegjogi képviselővel mer nem az időpont él ami a hivatalosan a város honlapján van feltüntetve. de nem hagyom annyiban ezt, mer nem szeretem ha átakarnak verni.
2013. febr. 14. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Jelenj meg az orvosnál egy ügyvéddel, aki megfenyegeti, hogy beperelitek, ha nem adja ki a papírt, ugyanis az teljes egészében a TE TULAJDONOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:!

Persze felmerül, hogy nem olcsóbb e egy vizsgálat, mint az ügyvéd, ha erre jutsz akkor másik orvost keress, ne ez a szemét gazdagodjon.

De szerintem állj ki magadért, szerezd vissza a papírt!

A betegjogi képviselő nem ér semmit, nincs joga semmire, ritkán van bent, és akkor a betegek csip-csupp ügyeit intézi.

Neked nem segithet.

2013. febr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"...Tisztelt xy!


Az egészségügyről szóló törvény kimondja, hogy az egészségügyi ellátás során keletkező dokumentáció adattartalma fölött a beteg rendelkezik, ebből kifolyólag bármikor jogosult arról másolatot kérni.


Ilyenkor a másolatot az eü. szolgáltató, aki a leletet eredetileg készítette, 30 napon belül köteles a másolatot kiadni. A kiadásért csak a másolás költségét kell megfizetni, számla alapján.


Tehát az Ön esetében az a javaslatom, hogy kérje írásban a dokumentum másolatát, mert azt az orvos köteles Önnek 30 napon belül a másolati költség befizetése ellenében kiszolgáltatni. .."

2013. márc. 11. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!