Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Garázsbolt előtti járda...

Garázsbolt előtti járda közterületnek minősül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy kis garázsboltban dolgozom, mellettünk kb. 5 garázzsal van a raktárunk. A kettő között van egy tetováló- és műkörmös "szalon", és naponta többször is el kell mennem előttük, amit az ott dolgozó "hölgy" meglehetősen nehezményez. Az indok pedig a következő: mivel üveg az ajtajuk és a kirakatuk is, és semmi nincs rajta (ez már önmagában is megérne egy misét, elvégre a tetováltatás meglehetősen intim dolog), a vendégek megijednek és összerándulnak, mikor én "elrohanok" előttük. Elvárná, hogy sétáljak ki a kb. 8 méter hosszú bejárón a járdára, majd a raktárnál vissza, de mikor tizen-huszon kilókat cipel az ember, érthető módon nem sok kedve van hozzá, ráadásul ők nem takarítják el a havat a járdáról, csak a bejáróról úgy-ahogy, tehát most még csúszik is. A kérdésem, hogy mondhatom neki azt, hogy ez közterület, és ott megyek, ahol akarok, vagy van joga ezt megtiltani? Ha ez számít, szerintem ők is bérlők, ahogyan mi.

2013. febr. 12. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Igen, közterület. Ha nem tetszik neki, mondd h takarodjon el a kurv@ anyjába ha nem tetszik valami. Semmi joga megtiltani, gyűlölöm az ilyen embereket, nem tudom mit képzelnek.
2013. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazságot nehéz tenni, mert nyilván a maga szemszögéből mindenkinek igaza van. Jogi szempontból pedig nincs mit tenni, a járda közterület.
2013. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ha a járdáról lenne szó, akkor biztos lennék benne, hogy közterület, viszont ez a garázshoz tartozó bejáró, vagy beálló, ezért nem tudom, hogy van-e joga megmondani, hogy ki mászkálhat ott és ki nem. Viszont nem csak mi mászkálunk ott, hanem pl. a házban lakók is, a gyerekek még szaladgálnak is, gondolom, ez nyáron még inkább jellemző lesz, azokkal mit csinál majd, lelövi?

Az a baj, hogy én nyitott lennék valami megoldásra, pl. mivel mi hajnaltól késő estig vagyunk nyitva, próbálom az átcuccolások nagy részét akkor intézni, amikor ők zárva vannak, illetve ha mégis mennem kell, akkor direkt mindig lelassítok, és nem is közvetlenül előttük megyek. De aki ilyen minősíthetetlen stílusban leáll velem üvöltözni az utcán egy vásárló előtt(!), azzal én mit jófejkedjek?

Van egyébként valami függönyük vagy paravánjuk, de erre a felvetésemre az volt a válasz, hogy "nehogymá te akarjad megmondani, hogy mi mit hogyan csinálunk".

Érdekes módon, az ott dolgozó tetováló srác még soha nem szólt, pedig hozzánk jár be vásárolni. A kolléganőm szerint mivel a műkörmös banya ül az ajtóban, és olvassa a magazinjait, ezért valójában ő szokott megijedni tőlünk, mert hirtelen felnéz, és eltéveszti a sort, ez az óriási problémája. :)

2013. febr. 12. 22:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát de ő se akarja már megmondani, hogy te mit csinálj.. Szard le, ti voltatok ott előbb, úgyhogy fogja be a mocskos pofáját, ha nem tetszik neki akkor függöny, vagy valami.
2013. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az mi innen nem tudjuk megmondani, hogy az önkormányzat közterülete-e , vagy a társasház tulajdonában álló terület, vagy ...

Sem helyszínrajzunk, sem tulajdoni lapunk nincs hozzá.


Kérd meg őket, hogy ha nem tetszik, akkor tegyenek függönyt az ablakra.

2013. febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!