Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megtudná valaki mondani, hogy...

Megtudná valaki mondani, hogy max hány km távolságra lehet diákbérletet venni?

Figyelt kérdés
kb 60-80 km-re adnak még?
2013. febr. 13. 10:30
 1/5 2xSü válasza:
Általában úgy működik a dolog – bár nem írtad, hogy buszról van vonatról van-e szó –, hogy akkor vagy jogosult diákbérletet venni, ha nappali vagy esti tagozaton tanulsz. Kizárólag a lakhelyed, tartózkodási helyed és az oktatás intézmény helye között tudsz bérletet venni, távolságtól függetlenül.
2013. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Buszról lenne szó, igen tudom, nappali tagozatos diák leszek, csak nem az nem volt tiszta, hogy most van-e egy megszabott távolság, amire még adnak, mert pl az ország egyik feléről a másikra ki az aki venne. akkor muszály a bejelentett lakhelyemtől vehetek csak? És ha én egy másik városban lakok pl, de nem az van a diákomban, vagy a személyimben, de az az állandó lakcímem, akkor megbüntetnek?
2013. febr. 13. 10:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Leírom érthetőbben mert elírtam. Ha én nem az állandó lakcímemtől, nem abból a városból járok suliba, ahol elvileg lakok, és nem onnan veszek bérletet, azért megbüntetnek? Vagy lehet valami ideiglenes lakcímről kérni valami papírt?
2013. febr. 13. 10:59
 4/5 2xSü válasza:

> Ha én nem az állandó lakcímemtől, nem abból a városból járok suliba, ahol elvileg lakok, és nem onnan veszek bérletet, azért megbüntetnek?


Elméletileg igen. Ha nem tudod igazolni, hogy ott laksz, akkor igen. Az más kérdés, hogy a gyakorlatban ellenőrzik-e ezt, vagy sem, de ellenőrizhetik. A hivatalos útja a dolognak, hogy bejelented a jelenlegi tartózkodási helyedet lakcímként. Ha albérletben vagy, akkor ehhez kell a főbérlő közreműködése is. Hozzá kell járulnia, hogy bejelentheted lakcímként az albérletet. Persze ez a gyakorlatban lehet necces – pl. nincs szerződés, a főbérlő úgy gondolja, hogy te csak ne jelentsd be lakcímként az ő albérletét, stb…. De a hivatalos útja ez a dolognak.

2013. febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
akár 300 km-re is
2013. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!