Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Pocket Bike információk o. O?

Pocket Bike információk o. O?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves vagyok és szeretnék venni egy pocket bike-ot

A kérdés hogy szabad e egyáltalán 14évesen pocket-bike-ot vezetni?

Kell e rá jogsi...(én úgy tudom 50köbcenti alatt nem)

És egyéb információkra lennék kíváncsi amik lényegesek lehetnek

A válaszokat előre is köszönöm :)



2013. márc. 2. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szabad,mondjuk közúton csak akkor ha van rá jogsid.

Ugyanis 300W (nagyjából fél lóerő) teljesítményig nem kell semmiféle jogosítvány. Afölött kell, hiba csak 28 vagy 45 köbcentis a gép.


14évesen csak az M-es jogsit csinálhatod meg, ez azt jelenti hogy olyan gépet vezethetsz majd aminek a hengerűrtartalma nem nagyobb 50ccm-nél, a teljesítménye pedig 4kW-nál (ez 7 lóerő).


A jogsi olyan 50E környékén áll meg az EÜ vizsgával együtt, ezen felül kell még egy biztosítást is kötni ami kb 2000ft egy évre.

2013. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szabad vezetned még jogsi se kell rá, viszont csak zárt pályán, vagy a kertedben használhatod! A pocket bike ugyanis játékszer nem közlekedési eszköz!
2013. márc. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem a motor amit kinéztem 50ccm alatt van és úgy tudom az alatt nem kell ahogy az első válaszoló írta csak olyat vezethetek ami kisebb 50ccm nél és ez kisebb akkor ehez ha jól értelmezem nem kell jogosítvány?

A második válaszolónak köszönöm az egyértelmű választ :)

2013. márc. 3. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig lehet használni közúton is, bezony. Pesten nem egy van, de Dunaújvárosban is láttam már. Ugyanúgy segédmotornak számít. Az hogy éppen 2centivel lóg ki a géptető alól és öngyilkosság forgalomban használni már más tészta.


Kérdező: olvasd át , de most figyelmesen.


Olyan motorra nem kell jogsi, ami maximum 300watt (fél lóerő) teljesítményt tud. Ha 300W-nál nagyobb akkor kell rá jogsi.


Az hogy hány köbcentis nem számít.

2013. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Z. Tamás válasza:

Szia!


Természetesen igen, ha megnézed a YouTube-on, vannak olyan feltöltött filmek, ahol már 7-8 éves gyerkőcök ülnek ilyen pocket bike-okon... :-)

Nem kell hozzá jogsi, ha nem közúton használod, hanem egy zárt pályán, a kertedben, valami elhagyott helyen stb.

Ha további információkra van szükséged, nézz utána a neten egy olyan cégnek, akik ilyen pocket bike-ok forgalmazásával foglalkoznak. Ha erre specializálódtak, biztosan találsz náluk számos hasznos infót...

2014. dec. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!