Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Oktogon felől megyek az...

Oktogon felől megyek az Andrássy úton az M3 kivezető felé autóval. Melyik sávban haladjak, hogy a Hősök terére a KÜLSŐ sávba érjek be?

Figyelt kérdés

Már haladtam az Andrássy út külső sávjában,ekkor a Dózsa Gy.úton lefelé kellett mennem,mert nem tudtam már a Hősök tere felé kanyarodni...

Ha pedig az Andrássy belsőn haladtam,akkor meg a Hősök tere belső sávba érkeztem.


Ez a két alkalom volt eddig.


Tanácsot szeretnék kérni.


2013. márc. 17. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Andrássyn a belső sávból kell kanyarodnod jobbra, majd a Hősök tere járműosztályozójában nem a legbelső, hanem az eggyel kijjebb lévő kanyarodósávba kell sorolnod. Így a Hősök tere középső sávjába fogsz érkezni, a külsőbe nem tudsz, mert az a Dózsáról a Műcsarnok elé jobbra kanyarodók sávja.


Légy nagyon észnél és figyeld a jobb tükrödet, mert sokan ad hoc módon váltanak ott sávot kanyarodás közben és gyakran észre sem veszik, hogy hibáznak.

2013. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a belsőből szoktam menni a belsőbe, aztán a zebra után kisorolok, ha az M3 felé akarok menni. De szoktam a külső sávból is menni a külső kanyarodóba, mint mások...
2013. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tényleg az a középső,mert Dózsáról jön a külső.


Amúgy befelé menet majdnem rácsesztem én is,mert a Kós K.felől jövet a Hősök terénél a középső sávból fordultam a Dózsára és úgy akartam jobbra menni az Andrássyra,persze indexeltem )és ezt észre is vették mögöttem,ezért dudáltak rám helyesen) és be akartam menni a külső sávba a Dózsán,majd úgy kanyarodni,de ahhoz rövid a táv (nem vettem észre,hogy 3 sáv is megy balra,míg csak 1 jobbra,de az most nem is lényeg)


Így mentem egyenesen a Dózsán,megfordultam és az általad említett külső sávon v.mentem a Hősök tere másik oldalára gyakorlásképpen és így már megtanultam,hogy innen bizony a külső baloldali sávból lehet az Andrássyra menni,de van amikor benézem a jobbra kanyarodást és már a szervízútra lefordulok (azt hiszem ez a neve,azoknak a párhuzamos parkoló utcáknak),de ez legyen a legkevesebb.


Köszi a válaszokat. A műholdas guglit meg a gugli earth-öt is néztem,meg fejben lejátszottam már,de így most már tudni fogom.

2013. márc. 17. 19:32
 4/4 A kérdező kommentje:

csak azt nem értem még,hogy a Hősök tere járműosztályozójába én a belsőbe érkeztem és hogy lehet a külsőbe is érkezni...mert láttam,hogy mögülem mentek a külsőbe,de azok honnan jöttek erre nem jövök rá,és ha én is a külsőbe mennék lehet hogy koccannék


sajnos most nem lakom Pesten,pedig ha ott lennék a kimennék a Kisföldalattival és megnézném,hogy mi a figura? egyébként így szoktam egy csomó mindent megfigyelni gyalogosan és sokat segített,vagy fölszállok egy-egy buszra (lehetőleg legelső ülésre ülve) és megnézem merre és hogyan megy (persze jó,ha nem buszsávban megy)


sztem jobb,ha a belsőbe sorolok,majd a téren indexelek ki

valahogy biztonságosabbnak tűnik

2013. márc. 17. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!