Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen autóverseny az, ahol...

Milyen autóverseny az, ahol mindenki lehúzódik, meg megy tréler az pályán?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=np_fCukVxR8


Hungaroringen letudnak menni a boxba hamar, gondolom itt nincs lejárat egy ideig.

De miért indexelnek le, és húzodnak félre? Milyen verseny ez? Időmérő csak?

És a tréler miért nem húzodik le az ívről, hogy aki gyorsan menne, azt ne tartsa fel?



2013. márc. 26. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez valami nyílt nap lehet, benne van a videó címében is. " Nordschleife Touristenfahrten"
2013. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, olvastad-e a videó címét. Ha nem, tedd meg most.

Megvan? Na, ha jól olvastad, akkor ott van benne, hogy "Nordschleife". Ez pedig a Nürburgring Nordschleife versenypályát jelenti, ami 24 km hosszú, tehát elég nehéz villámgyorsan kimenni a bokszutcába.

Ha még tudsz is egy kicsit németül, esetleg figyeled az autókat, amik a pályán vannak, láthatod, hogy ez nem verseny, csak pályanap. Az autók ugyanis nem versenyautók, hanem "mezei" járművek.

A szöveg tanúsága szerint valaki besokallt a Caracciola-kanyarban és kipottyant. Hozzá mehetett a tréler, amit a pályán láttál. Jobb helyeken ugyanis az a szokás, hogy a versenypályán megálló autót amint lehet, eltüntetik, mert balesetveszélyes.

Jogos a kérdés: miért húzódik le mindenki, miért nem hagyja menni a sort a tréler? Nos, ennek biztonsági okai vannak. Ahogy a közúton a villogó-szirénázó mentőnek, tűzoltónak és rendőrnek, úgy itt, a versenypályán a műszaki mentő és orvosi járműveknek is elsőbbséget kell adni. Értem én, hogy pályanap, azt' lehet nyomni neki, de azért talán az lenne az első, hogy a balesetet szenvedett autót eltávolítják, hogy ne menjen neki senki, a vezetőt meg megnézzék, jól van-e. A tréler azért nem húzódott félre, hogy mihamarabb a baleset helyszínéhez jusson, megkezdődjön a műszaki mentés. Ha szépen, sunnyogva ment volna, elengedve mindenkit, lehet, hogy még 2-3 autó belekeveredett volna a kalamajkába. Ezért inkább nyomta neki, úgy hamarabb odaér.

A körözgetőknek meg kitették a sárga zászlót (mondjuk jó későn, én a sor vége előtti utolsó kanyarban láttam csak), tessék lassan menni, baj van.

2013. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1 szót sem tudok németül.
2013. márc. 26. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!