Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a legmegfelelőbb anyag...

Mi a legmegfelelőbb anyag hajóépítésre?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egy kis hajót szeretnék építeni, amit egy távirányítós kis játékautó motorja hajtana. Egy olyan anyagból szeretném megépíteni a hajó testét ami könnyű, magától is fenn marad a vizen(Nem muszály,de jó ha igen) És ami a legfontosabb számomra,hogy könnyen munkálható legyen (hajlítható, vágható esetleg flexel) Az a fontosabb hogy lehessen hajlítani.

2013. ápr. 5. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Alumínium?
2013. ápr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Talán a legegyszerűbb és legtartósabb ha kifaragod habszivacsból az alapot, ezt pedig vékonyan bevonod üvegszálas műgyantával, így lesz tartása a hab miatt, de a külseje eléggé ellenálló is lesz. Meg persze elég könnyű.


Ha ezt a módszert választod arra vigyázz hogy a műgyanta sok habszivacsot felold, szóval olyan kell ami bírja.


Vagy persze lehet habszivacs nélkül is, úgy nehezebb megcsinálni, de megoldható.


Vagy balsafából(modellezők is ezt használják) ez is eléggé tartós és könnyű. Megmunkálása sem nehéz ahogy tudom(de még nem próbáltam)


Vagy esetleg veszel műanyaglapot. Ragasztópisztollyal és hőlégfúvóval abból is nagyon jól lehet dolgozni(én régen így csináltam távirányítós hajót)

2013. ápr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!