Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Azért megbüntettek valakit...

Azért megbüntettek valakit mert a bicikli csengője nem szólt! Pénze nem volt így a börtönben üli/ülte le! Nem nevetséges ez? Mindenbe (! ) belekötnek a rendőrök hogy hibát találjanak úgyis, de aki a szabályokat hozza az se normális. Miért?

Figyelt kérdés

A forró nyomon-ban volt.


Az én bicajomról a lámpákat 2x lopták már le, nem tudom mindig magammal vinni ha leparkolok valahol, hogy tömjem ki a zsebem? Meg hogy a kormányon nem lehet szatyor.... nevetséges



2013. ápr. 5. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Nekem sincs csengő, azért van a szám. Szerintem mindegy, hogy csengő szól vagy ordít valaki.
2013. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kormányon akkor nem lehet szatyor ha a szatyor nyomja a bowdent mert akkor akadályozza a fékezést, életveszélyes!Pld nekem bal oldalra lehet akasztani szatyrot jobboldalra meg én szereltem egy olyan akasztót aminél a szatyor nem nyomja a bowdent!Hangot adó csengő előírás nem a rendőr találta ki!Pld legalább az első keréken kell küllőprizma a hátsón lehet csak!
2013. ápr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A világítás még oké hogy kötelező, mert tényleg kell, anélkül nagyon nehezen lehet észrevenni a bicikliseket, de ez a csengős dolog meg az egyéb baromságok már csak a pénzbehajtásról szól. Tényleg vicc az egész, egyik ismerősömet azért büntették meg 5000Ft-ra mert elengedte mind a 2 kezével a kormányt... A rendőröknek ki van adva, hogy mennyi birságot kell beszedni.. és főleg ilyenkor tavasszal nagyon rászállnak a biciklisekre. Sajnos ez van.

Én soha nem írok alá olyan bírságot ami ellen esetleg lehet valamit tenni( jogorvoslat ) mert ha aláírtad akkor már elismerted és minden hiába.

2013. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

"1. Fehér színű első lámpa

2. Piros színű hátsó lámpa

3. Egy vagy két, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú, piros színű fényvisszaverő (prizma)

4. Két, egymástól független fék

5. Csengő

6. Borostyánsárga színű küllőprizma legalább az első keréken

7. Fényvisszaverő ruházat (csak lakott területen kívül, ha éjszaka van vagy rosszak látási viszonyok)

8. Ha a kerékpáros sisakot visel és utast nem szállít, lakott területen kívül max. 50 km/h sebességgel haladhat (ugyanitt sisak nélkül csak 40 km/h a megengedett maximális sebesség.)"


Ez a KÖHÉM 1990/6. számú rendelete! Lehet bírálni, ekézni, de ettől még kötelező a betartása a kerékpárral közlekedőnek! A jog rájuk is vonatkozik!

2013. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Ó, ez még semmi. Szegeden egy ételért kolduló nőt büntettek meg 50 000 forintra a nagy legények. Természetesen ő is leüli.
2013. ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

A biciklizés szabályozása egyébként szerintem pont indokolt. Oké, hogy az ember tud szólni, de a csengő arra is jó, hogy a másik azonnal tudja, hogy biciklissel van dolga, aki ugye gyorsabb.

A lámpák is indokoltak, bele kell rakni a táskádba és kész. Még a legkisebb retikülömbe is belefér a két lámpa :)

A szatyor meg egyszerűen a biztonság szempontjából kell. Nagyon jó az, ha fog a fék egy esetleges veszélyes útszakaszon.


Nem hülyeség ez a szabályozás. Egyszerűen annyi van, hogy képben kell lenni,mi a bicikli kötelező tartozéka és azt használni, ennyi.

2013. ápr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
miért vigyek magammal mindenhova táskát emiatt? ez a gond... egyébként meg ha meg is van minden, úgyis bele tudnak valamibe kötni....
2013. ápr. 5. 17:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Csengővel az a gond hogy a gyalogosok 90%-a le se szarja. Tehát haszna nincs.

(nekem sincs csengő, bár engem még egyszer se állítottak meg rendőrök)


De inkább a lámpára harapnának. Mifelénk kb csak a fiataloknak van normális világítás a bicaján, és rengeteg az olyan akinek elől, hátul piros vagy fehér lámpa van rajta, és ez baromi megtévesztő... Bár még mindig jobb mint ha semmi nem lenne.



Mondjuk nekem a lámpák csak este vannak feltéve, addig bicajtáskába, meg prizma sincs hátul csak fényvisszaverős levonó. Szóval remélhetőleg a közeljövőben sem fognak megállítani a rendőrök(esetleg akkor ha útbaigazítást kérnek :D )

2013. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyáron jöttem haza, éjjel 2 óra tájban, volt bennem egy kevés ital is, biciklimen van hátsófék, két kerék, meg hátulra tettem fel 2 prizmát, biztos ami biztos. Felvettem a sárga mellényt, meg feltettem a fejemre a fejlámpát.

Természetesen megállítottak. Iratok, fújjam meg a szondát, itt már gondoltam gond lesz, megfújtam. Erre közölték hogy ki vagyok világítva, elütni nem fognak, de gyalogosként állítottak meg, kérdeztem mit is jelent ez, számomra jó-e, csak annyit mondtak, hogy nem foglalkoznak most velem, legközelebb már lehet hogy haza kell tolnom a biciklit. Utána egy 15 percet beszélgettem velük, hogy el ne aludjanak, aztán eljöttem haza.

Lehet ha rosszabb rendőrt fogok ki, akkor még be is visznek, de szerencsém volt.

2013. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Legalább a czigány biciklijébe bele lehet kötni...
2013. ápr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!