Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sürgős! Mi a különbség a...

Sürgős! Mi a különbség a kétkerekű motorkerékpár és a kétkerekű segédmotoros kerékpár között? (Szerdán, azaz 2 nap múlva lesz a KRESZ vizsgám)

Figyelt kérdés
Sajnos fele órán nem voltam ott a tanfolyamnak, mert beteg voltam és nem tudom, hogy mi a különbség a kettő között. Valaki elmagyarázná? Esetleg példákkal is.

#kétkerekű motorkerékpár #kétkerekű segédmotoros kerékpár
2013. ápr. 8. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kresz vizsgán nincs ilyen kérdés. Nem fogják megkérdezni.
2013. ápr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A segédmotoros kerékpár max 50 ccm. Nincs rendszáma. A motorkerékpár pedig rendszámmal, forgalmi engedéllyel ellátott és 50 ccm feletti.

De a behajtani tilos táblákat tekintve van különbség közöttük.

2013. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És például melyik a robogó?
2013. ápr. 8. 23:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Az 50 cm3 alatti a segédmotoros kerékpár, az 50 cm3 feletti pedig motorkerékpár, akkor is ha épp robogónak nevezik!
2013. ápr. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lényegében az "AM" jogsítvány kategóriába tartozó motorokat hívjuk segédmotornak, azaz: olyan motor amit 50 cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt.


Ennél nagyobb motorokat motorkerékpárnak nevezi a KRESZ.


Fontos tudni a különbséget, mert sok szabálynál külön lesznek kezelve.

2013. ápr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!