Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » B jogosítvánnyal vezethetek...

B jogosítvánnyal vezethetek autót 1.6-os motorral?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta, hogy 2013-tól B-s jogsival az első 3 évben maximum 1.5-ös autót vezethetek, ez tényleg így van? Jövő héten kezdem a tanfolyamot, nyár vége felé venném az autót.
2013. ápr. 22. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%
Igaza van az ismerősnek.
2013. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza, szerinted hány ember vezet akár most is, 1.6os motorral kocsit, meg még nagyobbal is.
2013. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Így van, mostantól kezdő jogsival legfeljebb ilyen 1.4-eseket lehet vezetni:

http://www.youtube.com/watch?v=FdijTTxWwWk

Felejtsd el a 100 lovas 1.6-osokról nem is álmodj :)

2013. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 22. 21:32
 5/15 A kérdező kommentje:
Most akkor melyik? :D
2013. ápr. 22. 21:33
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem vezethetsz.


Aki azt írja, hogy igen, az nyilván régen szerezte a jogsiját és nem követi a változásokat.

2013. ápr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Ezeket vezetheted B kategóriával (18 éves korig csak belföldön, kezdő jogsival (2 évig) pedig nem vontathatsz utánfutót!) se űrtartalom, se teljesítmény korlátozás nincs!


a) A 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amely a vezetőn kívül legfeljebb nyolc utas szállítására tervezett és gyártott gépjármű

b) Az a) pont szerinti gépkocsiból és 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó (könnyű) pótkocsiból álló járműszerelvény. E járműszerelvény megengedett legnagyobb együttes össztömege legfeljebb 4250 kg

c) Az a) pont szerinti gépkocsiból és 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó (nehéz) pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy a pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vontató jármű saját tömegét. E járműszerelvény megengedett legnagyobb együttes össztömege legfeljebb 3500 kg.


Ennyi, se több se kevesebb!

2013. ápr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ki találja ki ezeket a baromságokat?


Tavaly ment a rinya a korhatárok miatt, most meg ez lesz a sláger?


Ja nem, közben volt a "18 éves kor alatt csak kisérővel szabad vezetni" szöveg is!

2013. ápr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szóval elméletileg semmi akadálya nincs az 1.6-os motornak ugye? Én is hasonló leírást találtam mindenhol, sehol nem láttam űrtartalom korlátozást azért kérdeztem meg itt.
2013. ápr. 22. 21:56
 10/15 anonim ***** válasza:

hogy lehet ekkora hülyeséget kitalálni?( nem rád értem kérdező ) Semmi ccm korlátozás nincs B-nél.

Bár amilyen dolgok mennek már itt M.o-n, bármit el tudok már képzelni.

2013. ápr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!