Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ittasan lehet biciklizni?

Ittasan lehet biciklizni?

Figyelt kérdés

Mert ezt találtam azért kérdezem.

[link]



2013. máj. 3. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Anno a kerékpárt is belevették a nulltoleranciába, de nemrég tényleg enyhítettek a szabályozáson! Így már néhány sör után is szabad megint kerékpározni, kivéve ha "a szeszes ital fogyasztásából származó alkohol mértéke a 0,80‰ véralkohol-koncentrációt vagy a kilégzett levegőben a 0,50 mg/l-t meghaladja", mert akkor kapod a csekket az ittas vezetésért!
2013. máj. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"a szeszes ital fogyasztásából származó alkohol mértéke a 0,80‰ véralkohol-koncentrációt vagy a kilégzett levegőben a 0,50 mg/l-t meghaladja",


Ez nem éppen így van!!!!! Ennyit azért nem lehet inni!!!!


Ha a nem gépi meghajtású jármű vezetője - kerékpáros is - a kilélegzett levegőben 0,30 mg/l és 0,50 mg/l értéket fúj ki a szondán FŐÚTVONALON 30 000 Ft-os közigazgatási bírságot kap. MELLÉKÚTON pedig 10 000 Ft-os közigazgatási bírságot kap.

Függetlenül az útvonal típusától, ha 0,50 mg/l érték felett fúj akkor 60 000 Ft-os közigazgatási bírságot kap!!!


Amennyiben 0,30 mg/l érték ALATT fúj és főútvonalon közlekedik akkor az csak "kisebb fokú" szabálysértés és helyszíni bírságot kap, ami 5000 - 50 000 Ft-ig terjedhet.


Ha MELLÉKÚTON fúj 0,30 mg/l érték alatt, akkor ez a nem büntetendő. Tehát csakis mellékúton "lehet ittasan közlekedni" 0,30 mg/l értékig. Na ez nem sok, kb 2 sör! Egy erős feles már lehet többet mutat.

2013. máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehetni akárhogy lehet ahogy tudsz. Szabadni meg úgy szabad ahogy már előttem írták :)
2013. máj. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak úgy lehet.

Én józanon el is szoktam esni.

2013. máj. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nem szabad és nem is túl célszerű. Bár néhány sávok között cikázgató bringásnál én is elgondolkodom, hogy józanul tuti nem lehet valaki ekkora gyökér...
2013. jún. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Csak frisstenék a birsággal és a véralkohol szinttel kapcsolatban:


3. melléklet a 138/2013. (V. 10.) Korm. rendelethez


„11/D. melléklet a 156/2009. (VII. 29.) Korm. rendelethez


nem gépi meghajtású járművet vezető vagy hajtó szervezetében 0,50 gramm/liter véralkohol-, illetve 0,25 milligramm/liter levegőalkohol-koncentrációnál magasabb értéket eredményező szeszes ital fogyasztásából származó alkohol van, amennyiben az nem minősül bűncselekménynek és a járművel


a) nem főútvonalon közlekednek, :30 000


b) főútvonalon közlekednek : 60 000


[link]


Elég alaposan utána jártam mert ahány oldal annyi információ... a magyar közlöny talán elég hiteles forrás..

2014. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!