Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezt, hogy lehet megoldani...

Ezt, hogy lehet megoldani postai úton?

Figyelt kérdés
Egy 12kg-os csomagot kellene feladnom postán, úgy hogy a személy akinek küldöm a postán szeretné átvenni. És, hogy én biztosra megkapjam azt az X összeget amit fizet a tárgyért. Az érdekelne, hogy mennyibe kerülne ezt elpostázni? És, hogy hogy kel ezt feladni, hogy megvalósuljanak ezek a dolgok?

2013. máj. 13. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Utánvétesbe küld. Addig nem adja oda a postás, míg az összeget meg nem kapta.
2013. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Utánvételesként küldöd és a címzetthez beírod, hogy pl. "Kovács Béla, 9000 Győr 2. posta, postán maradó". Így nem viszi ki a kézbesítő, hanem be kell menni érte. Viszont így értesítőt sem kap, tehát a feladás után másnap vagy harmadnap neki kell bemennie a postára megkérdezni, hogy jött-e csomagja.
2013. máj. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem. És akkor az összeget pedig nekem vissza küldik, gondolom.

És kb mennyi pénzbe kerül egy ilyen csomag feladás?

2013. máj. 13. 13:43
 4/7 anonim ***** válasza:
De kérheted, hogy előre utalja át neked a vételárat+postaköltséget. Ekkor neki is olcsóbb (utánvéttel azonos tömegű és méretű cuccokat drágább feladni, mint "simán", nézd meg itt, 16. oldaltól kezdődnek a csomagdíjak: [link] ). Másrészt utánvétellel könnyen bebukhatod a feladás díját. Ugyanis ha a vevő nem veszi át (nincs kedve, hirtelen nincs rá pénze stb.) az utánvételes csomagot, akkor azt X idő múlva viszaküldi neked a posta, a feladási díjat természetesen nem térítik meg. Egyszerűbb az előreutalás - szerintem.
2013. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

MPL üzleti csomagként:


Egy 12 kg-os csomag alapdíja 2 napos időgaranciával 1670 ft postán maradóként. Erre jön rá az utánvétel díja, ami attól függ hogy kérsz vissza, és mennyit.


Részletek: [link]


bal oldali oszlop

2013. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bocsánat: jobb oldali :DDD
2013. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Közben a postába is benéztem és nagyjából össze számolgattuk a dolgokat kicsit több mint 3000Ft be kerül.
2013. máj. 14. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!