Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha biciklivel megyek, és...

Ha biciklivel megyek, és szembe jön velem még 1 biciklis, akkor melyikünknek melyik irányba kell lehúzódni, hogy ne ütközzünk egymásnak?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy mindegyikünknek a jobb keze fele és akkor nem ütközünk. Jól vagy rosszul tudom?
2013. máj. 26. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Te is a menetirány szerinti jobb oldalon és ő is ott közlekedik. Nem jöhet szembe. Amúgy a jobbratartás a biciklisekre is vonatkozik.
2013. máj. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

Na ezért vagyok én autósként idegbeteg amikor közlekedek... Mert a biciklisek még ilyen alapvető dolgokat se tudnak.


Tegnapelőtt Budapesten, a belvárosban egy egyirányú utcában késő este, teljesen kivilágítatlanul jött velem SZEMBE egy biciklis...


Szintén a belvárosban 2 sávos úton teljesen kivilágítatlan biciklis közlekedett késő este, majd mikor úgy tettem, mintha nem vettem volna észre és ráhúztam a kormányt, még neki állt feljebb. Viszont mikor szóltam, hogy hol a világítás, azonnal elhallgatott és ment tovább.


Én is nagyon sokat biciklizek mikor jó idő van, de eszembe nem jutna kivilágítás nélkül menni este, átmenni a piroson, illetve figyelmen kívül hagyni az elsőbbség adás táblát. A kölcsönös lehúzódás is számomra teljesen egyértelmű, ha szűk az út.


Nem mellesleg ez benne is van a KRESZ-ben....................................................................

2013. máj. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Jobbra, kivéve ha a helyzet másképp adja és lekommunikáljátok egymással (Amíg ezt nem tudod hogyan, addig jobbra, és gond esetén, még ütközés előtt megállás).


Sajnos van, hogy kerékpársávban (az út mindkét oldalán van), szembe jönnek, olyankor ki szoktam jó előre menni az autósforgalomba, hogy annak ellenére, hogy szabálytalan, hogy ne őt zavarjam ki a forgalommal szembe, mert az az autósnak is rossz)

2013. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!