Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autópálya bírságot kaptam,...

Autópálya bírságot kaptam, lehet-e mérséklést kérni?

Figyelt kérdés

Éppen, Hajdúböszörményben voltam, ezen a kenyér napon vagy min. Vasárnap, délután meglehetősen fáradtan jövök haza céges autómmal. Autópálya matrica nincs, mivel évente kétszer lenne rá szükség akkor meg valahogy más útvonallal megoldom. Debrecen elkerülőről későn vettem észre, hogy le kéne hajtani mert fizetőssé válik a móka, a hirtelen sávváltást nem tudtam megtenni (13 óra munka, kocsiban alvás nem kedvez az éberségnek), így muszály volt tovább menni. Az első adott lehajtónál, le mentem a pályáról, és reménykedtem, hogy nem volt rendszám ellenőrzés. Pechemre volt, ma reggel telefonált a főnököm (Bp központú cég, én egy alföldön vagyok), hogy jött egy büntetés, kemény 60000ft.-ról. Ezt az összeget nem lehetne valahogy mérsékeltetni, ugyanis több mint a fél fizetésem. Mert jó hogy én szárazkenyéren és vízen a augusztusig, de a gyerekeknek és feleségemnek ezt már nem lenne olyan könnyű megtenni.

Szóval ha bárki tud valamit, hogy mire lehet hivatkozni, esetleg hajlandóak mérsékelni a büntetést, annak egy segítő hozzászólását nagyon Megköszönném.



2013. júl. 1. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

kedvezményt nem hiszem, esetleg részletfizetést olvasd át ezt:

[link]

2013. júl. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Írsz egy sírós levelet, amiben leírod, hogy elismered a vétséget, de véletlen elnézted a lehajtót és nagyon szánod bánod és soha nem volt még ilyen és nem is lesz, de a fizetésed ennyi meg annyi és kell gyógyszerre/beteg szülőkre/gyerekre, akármire, a céged pedig rád terheli és kéred, hogy enyhítsék a büntetést.

Udvariasan, szépen, pontosan, nem hosszan.

Vagy bejön vagy nem. A bélyeget szerintem megéri.

2013. júl. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még ha saját néven lenne az autó akkor is kb. 1% esélyed lenne a mérséklésre - ugyanis akkor hivatkozhatnál a rossz családi helyzetre, arra, hogy az első kihatjón lementél csak elnézted, stb... (bár itt megjegyzem, hogy olyan állapotba vezetni, hogy nem tudsz lemenni a pályáról....)


Viszont mivel céges autóról van szó és NEM TÉGED hanem a CÉGET büntették meg, ők nem tudnak arra hivatkozni, hogy éhezik a család... Ki fogják fizetni és tőled levonják.

2013. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Főnököddel egyezkedj, hogy ne egyben, hanem részletekben vonják le a fizudból.
2013. júl. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ekeke ***** válasza:
Sovány vigasz: ha kapásból berohansz valahová az elnézés után és veszel matricát, akkor nem büntetnek. Legalábbis nekem kb 5 alkalommal volt ilyen, azelőtt meg sok másmilyen:(
2013. júl. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ekeke


Ez nem igaz, logolva van a vásárlás és a szabálysértés pontos dátuma. Utólagos matricavétellel nem lehet kijátszani a rendszert.


Téged valószínűleg akkor sem büntettek volna, ha nem veszel matricát.

2013. júl. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!