Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 2ütemű rotakapa traktorral...

Túramotoros kérdése:

2ütemű rotakapa traktorral lejtőn ha nincs fékem a gázt viszaengedve meg tudok állni? Motorfékkel? Robi 50 francia motoros

Figyelt kérdés

2013. júl. 12. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Csigás a kihajtása úgyhogy meg (a csiga nem tud visszahajtani).
2013. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Igaz, de nem is tesz jót a csigának! Nem véletlenül voltak racsnis kereket ezekhez. Fék meg leginkább a pótkocsin szokott lenni, de kell is ha közútra mész vele, és nem csak a rendőrök miatt!
2013. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Azt kérdezte hogy megáll -e ? Azt nem hogy mi lesz a csigával. :)

Gondolom valami vita eldöntése miatt született a kérdés.

Ja és pontosítok. Nem a motor fékező ereje miatt áll meg, hanem megfeszül a kihajtó csiga. De megáll.

2013. júl. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig többnyire olyankor szoktak ilyeneket kérdezni, amikor tákolnak egy fék nélküli pótkocsit, és ki a karnak menni a szőlőhegyre.


De lehet, hogy tévedek.

:D

2013. júl. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor inkább ne írtam volna, míg nem láttam a lejtőt :)
2013. júl. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bajer ***** válasza:
Mivel lassú jármű, könnyedén meg lehet vele állni gázelvétellel. Érdemes göröngyös padkára, puhább földre rákormányozni, hogy még könnyebben megálljon. Ám ha 2 ütemű, nem tesz jót neki a sima motorfék, húzd neki szakaszosan picit a gázt, így kap elég kenést.
2013. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat,sima racsni nélküli kistraki kerekek vannak rajt,egy kézikocsi lett ámhegesztve és a bennelévő kerekek nem voltak fékezhetőek,szereztem 2db 16'simson kereket,a fékdobra fogok rákötni,igy már biztonságos,amúgy a hegyre járok ki a géppel,motorja bár elég gyenge szerkezet.
2013. júl. 25. 07:04
 8/9 A kérdező kommentje:
falun ha nincs lejtő,akkor nem fontos a fék de néhanagyobb lejtőn jövök le vele kb 500m hosszú.sajnos a próbakörőkön felfelé nagyon küszködik.
2013. júl. 25. 07:10
 9/9 anonim válasza:

megállni meg lehet. de továbbmenni már nem.

kivéve ha nem a leejtő alján állsz meg. akkor még elmehetsz utána az aljáig.

2013. aug. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!