Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elsősegély vizsgán a stabil...

Elsősegély vizsgán a stabil oldalfektetésnél is kell a vizsgálat meg mentőhívás?

Figyelt kérdés

Ha minden igaz, akkor a beugró a vizsgára az oldalfektetés meg az újraélesztés. Mindkettő esetben kell vizsgálat, hogy van e veszély, lélegzik e, megszólítás, segítséghívás mentő stb, vagy az oldalfektetésnél csak meg kell csinálni és ennyi?


Köszi a válaszokat!



2013. júl. 14. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
kell a vizsgálat, hiszen a hallottat minek fektetnéd oldalra? valamint a stabil oldalfektetésnél is ki kell "üriteni" a szájat. elkezded mondani/csinálni a dolgokat és ha szólnak hogy közsönjük akkor folytasd onnan ahonnan kérik
2013. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kellett. Párban voltunk, és megmondták, hogy ott a szőnyeg, csináljam meg stabil oldalfektetést.
2013. júl. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lélegzik, vagy nem lélegzik 10 mp-ig 2 rendeset: Ezt megszólítás után veszed észre, akkor mentőt hívsz megkezdett újraélesztést jelentesz... utána légútbiztosítás, nyomás, majd szájbefogás (én orrba szoktam fújni)


Ha megszólítás után nem reagál, akkor ugyanúgy légzésvizsgálat, ha van légzés, akkor "betegvizsgálat" fentről le, óvatosan, nyilván ezt mutatták, hogy hogy kell, eddigre, ha ájult lenne, magához térhetett... ha nincs oka annak, hogy ne rakd stabilba (bordatörés miatt lehet, de pl.:láb miatt már nem), akkor stabilba rakod és mentőt hívsz. Azért, mert stabilba akkor rakunk, ha tömeges balesetről van szó, vagy van olyan, akit el kell még látnod, de egyedül vagy. Ilyenkor olyan helyzetbe hozod, hogy magára hagyhatod. Két percenként kell légzést ellenőrizni. nem tudom,hogy kresznél mennyire kérik ilyen részletesen, mennyire kötnek bele. Lehet, hogy csak elég a megszólítás, légzésfigyelés, mentő, fej hátra, nyomás, fújás.... vagy a megszólítás, légzésfigyelés, végig tapogatás, stabil is.

2013. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fú, remélem érthető voltam :)
2013. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen a procedúrát azt tudom, de akkor ezek szerint kétszer kell megcsinálni?


Mivel 2 azaz kettő gyakorlati feladat van (ami tuti), egyik az oldalfektetés, másik az újraélesztés. Tehát egymás után 2x kell eljátszanom a vizsgálódást mentő/segítséghívást?

Persze esélyes, hogy a vizsgán meg fogom kérdezni, hogy most csak fektessem vagy menjen a többi is, de azért jobb előre tudni.

2013. júl. 14. 19:49
 6/6 A kérdező kommentje:
nah írtam a csajnak aki oktatta az elsősegélyt. Azt írta, hogy mindkét esetben el kell játszani a vizsgálatot segítséghívást stb. Tehát ha mindkét feladatot el kell végezni, akkor egymás után kétszer.
2013. júl. 15. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!