Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha személygépkocsit vezetek,...

Ha személygépkocsit vezetek, és fékezek akkor elég ha csak a féket nyomom le vagy vele együtt a kuplungot is le kell nyomnom?

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak a féket, kuplung a megálláshoz kell, hogy ne fulladjon le.
2009. okt. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
64%

Ha fékezéskor nagyon lelassul az autó, akkor nyomni kell a kuplungot mert lefullad.

Vészfékezéskor pedig tövig fék és kuplung egyszerre.

2009. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, mit értetek az alatt hogy "nagyon lelassul"? Hány km/h -ra kb?
2009. okt. 21. 17:23
 4/13 anonim ***** válasza:
ha 5-ösben mentél kb 40 alá, ha 4-esben, 35 alá, 3-asban, ha 30 alá, érzed, hogy akadozni kezd, tapasztalat kell inkább
2009. okt. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

"Vészfékezéskor pedig tövig fék és kuplung egyszerre."


Bazi nagy tévedés, mert ha kinyomod a kuplungot akkor szétkapcsolod a motort meg a tengelyt és nem fog fogni a motorfék.

2009. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Utolsó. nem vitatkozom veled. szaladj a kamion alá nagyokos:)


de mégis. tudod mi a vészfékezés? állóra fékezed az autót. ha nincs abs-ed, egy jobb fék simán blokkolja a kerekeket. motor lefullad, és ha tovább kéne indulnod nem tudsz.

Ha van abs-ed, a kerék nem blokkol, de végig a kipörgés határán van, felesleges a motorfék.

de ha te minden nagyobb fékezés után le akarsz fulladni akkor hajrá.

2009. okt. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha piros lámpa fele közeledsz akkor használj motorféket(igy kevesebbet fogyaszt..)!Egyébként nagyobb sebességnél kuplung+fék!
2009. okt. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A könyv úgy fogalmaz...mielőtt elkezdene rángatni a motor a kuplungot is nyomd be.hát én nem is tudom mennyinél szoktam benyomni....de komolyan:S

a VÉSZFÉKNÉL olyan gyorsan történik minden hogy mire észbekapnál lefullad az autó és lehet azzal a lökettel futsz bele az előtted állóba.És ott a motorféknek nincs szerepe.

2009. okt. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

én nem azt mondtam h mikor már lassan mész akkor is csak simán fékkel fékezz. Nyilvánvaló hogy egy bizonyos sebesség alatt be kell nyomni a kuplungot. De ha 130-ról elkezdesz vészfékezni akkor elég nagy baj ha egyből a kuplungot is benyomod mert nem fog a motorfék semmit és értékes métereket veszítesz (illetve kapsz) a fékúthoz.

Mellesleg motorfék miatt én még nem hallottam kereket kipörögni.:)

2009. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor te még nem ültél télen egy hülye mellett aki ugye nem fékez a jégen és 90-nél visszatette 4-be......hát ja megnéztük milyen az árokból a kilátást.
2009. okt. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!