Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy tudnak a fővárosi busz...

Hogy tudnak a fővárosi busz járatokon ilyen ellenőröket alkalmazni?

Figyelt kérdés
Két férfi ellenőr szállt fel civil utasként tökéletesen álcázva magukat. Fiatal ellenőrnek a civil ruhája úgy nézet ki finoman mondva mintha kertészeti segéd közmunkás lett volna. Idősebb férfi ellenőr sem volt jó meg jelenésű de a fiatabb munkatársál jobb volt a megjelenése. Fiatal ellenőr alig tudot beszélni idősebb munkatársa keményen leszídta. Valahogy enyhe fokban értelmileg korlátozót lehetett fiatal ellenőr. Kérte a jegyeket szinte enyhén mozgásban is korlátozót lehetett. Viszont mind a ketten kérdezték az utasokat nem tudták melyik buszra szálltak fel ellenőrizni és a végállomást is kérdezték.

#különleges #ritka #ellenőrök.
2013. júl. 22. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A megjelenésük még oké, mert ugye a sofőrök jelezni szokták egymásnak ha kiszúrják őket és így minél jobban el akarnak vegyülni a tömegben főleg ha más utasok is várnának a felszállásra én már ezt észrevettem.

Az hogy nem tud rendesen beszélni lehet még újonc volt és még parázott az idősebb meg ugye betanította vagy tudom is én, de ez amit leírtál az elég gáz én szerintem. Meg az hogy nem tudták melyik buszra szállnak fel és hogy hova megy ez már viszi a pálmát.

Én is láttam már ilyen ellenőröket. Mert ahol lakom ennek a társaságnak is mennek buszai és aki azon utazik ők ellenőrzik és észrevettem már főleg amikor felszálltam hogy na kik az ellenőrök mert ki lehet szúrni ha éppen a kabátja vagy pulcsija mögött ott lóg egy nyakba akasztó rajta az igazolványukkal, és ezt akkor ki lehet szúrni ha csak egy picit kilóg a nyakából főleg ha mindkettőnél. meg ugye aki a jegyzet táblát viszi abból is látni hogy nyilván nem poénból hordja a kezében hanem mert jegyzetelne szóval elég idiótán álcázzák ám magukat, de lényegtelen.

Akikkel én eddig találkoztam ennél a társaságnál, voltak fiatalak, idősebbek, középkorúak, egyikkel sem volt baj, mert mindegyik nagyon normális rendes, udvarias volt szóval nem volt velük panaszom egyáltalán.

A helyi társaságnak is vannak ellenőreik ők is civilben szoktak ellenőrizni, de azért igényesebb ruhába vannak, ő velük sem volt gondom, meg azzal is udvariasak voltak akinek nem volt jegye és a bérlete sem volt teljesen elfogadható, tőle is udvariasan elkérték az adatait feljegyezték és adták a csekket, vagy küldték, nem tudom már hogyan volt. De nem balhéztak és határozottak voltak, mert ez a legfontosabb.

Visszatérve a fővárosira, amúgy a megjelenésről még annyit hogy néha direkt munkás ruhákban kell megjelenjenek főleg ha olyan helyen szállnak fel ahol inkább ipari park, vagy építkezés folyik hogy a sofőrök ne vegyék észre és ne tudják leadni nekik a drótot. Sokan autóval elmennek odáig civilként, kiszállnak majd ha jön a busz felszállnak rá és már megy is az ellenőrzés. És néha azért nem a szokásoss ruhájukba mennek mert egyes sofőrök már az előttük haladó autóba is észreveszik, és ez igaz mert egyszer amikor felszálltam a buszra ott álltam a sofőr mellett mert tömve volt és akkor egy autós nem akarta elengedni amikor kiment volna a megállóból és amikor oldalt vele egy vonalba volt kapásból levette hogy ellenőrök és amilyen sunyik voltak bementek a legközelebbi kis utcába mintha nem arra lenne dolguk, direkt kerülni szoktak vagy elrejtőzni aztán felsunnyogni valamelyik buszra ami épp arra jár, és a sofőr már egyből adta le a drótot mindenkinek. Akkor ugye beszélt telefonon egy új kollégájával és neki mondta hogy így lehet őket felismerni ha nagyon sunnyognak meg hogy direkt váltják a ruhájukat hogy ne vegyék őket észre, akár elegánsan öltözködnek mintha irodai munkások lesznek, de képesek egyszerű segédmunkásnak is öltözni hogy ne szúrják ki őket messziről. Szóval az öltözködésre a választ megkaptad, de a többi az tényleg elég durva amit mondtál ilyet én nem láttam, pedig heti szinten volt dolgom ellenőrökkel vagy 6 évig és egyik sem volt bunkó, meg agresszív meg olyan sem volt aki egyáltalán nem volt képbe a dolgokkal.

2013. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennyiből kiderül normális ember nem megy el ellenőrnek...
2013. júl. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szoktam mondani, hogy lehet venni autót 3 misiért, de vannak gépjárművek 40 millió felett is. Ha vannak elvárások, azt bizony meg kell fizetni. Ausztriában tudomásom szerint 1 Euro a jegy ár, tehát a bevétel már az Európai színvonal felett van, de a bérek még mindig balkáni színvonalat ütik.
2013. júl. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!