Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan működik most az autópálya?

Hogyan működik most az autópálya?

Figyelt kérdés
Már egy ideje Németországban élek, de most megyek haza, és az Autópálya kezelő oldalán nem találom az e-matrica között a személyautó lehetőséget. Mi történt? Talán ingyen van?

2013. aug. 1. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nincs ingyen mert ma kaptam a büntetésről csekket.
2013. aug. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Beviz Elek ***** válasza:

Lehet, hogy a most bevezetett teherautóst nézted. Azzal a fizetős utakon megtett km-ek alapján fizetsz.


Személyautóra pályán ugyan úgy kell fizetni mint régen. Minimum 10 napra...

2013. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fura, mert én beírtam, hogy autópályadíj és ez volt az első találat:

[link]


4. sortól:

"A 3,5 tonna megengedett legnagyobb össztömeg alatti járművek (személygépkocsik, egyéb teherjárművek) (D1-es kategória) és az autóbuszok (B2-es kategória) továbbra is az e-matricás (használati díjas) rendszerben maradnak.


A díj mértéke a gépjármű kategóriájától függ. A díjkategóriák a következők:


D1 díjkategória


Motorkerékpár, valamint a legfeljebb 3,5 tonna megengedett legnagyobb össztömegű gépjármű bármilyen vontatmánnyal is."

2013. aug. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információkat! :)
2013. aug. 2. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!