Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Félek autóval utazni, mit tegyek?

Félek autóval utazni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, hogy csak nyavalygásnak hangzik, de nekem ez tényleg komoly. Szóval az a szituáció, hogy egyszerűen félek autózni. Ha pl. teszem azt, csak a városban kell, vagy a városon kívül viszonylag közelre, akkor nincs semmi baj. Viszont a jövő héten is elutazunk, és már előre félek. Hányingerem lesz, és totálisan bepánikolok. Pl. a legjobban a Bécsi autópályától félek. Tudom, hogy bármikor jöhet egy őrült sofőr, és ettől totál kész vagyok (vagy akár beleset.) És igen, tudom, hogy bárhol, és bármikor történhet bármi, de mégis más helyzeteket úgy érzem valamennyire tudok uralni, irányítani, míg az autóban nagyon-nagyon kiszolgáltatottnak érzem magam, és ettől rosszul vagyok. Nem apukám vezetési stílusával van a baj, mert nagyon sok éve vezet nagyon sokat balesetmentesen, de mégis.. Egyszerűen próbálok olvasni, zenét hallgatni, de semmi nem megy. Amúgy nem tudom mitől, de kb. 1,5 éve kezdődött, és egyre rosszabb lesz.. Egy kétségbeesett 16 éves lány..
2013. aug. 2. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Mivel nem vagyok pszichológus így csak annyit tudok tanácsolni hogy dobj be előtte egy felest.
2013. aug. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
A sebességtől félsz??? Becsapsz egy két felest, ahogy az előttem szóló is tanácsolta és felcsavarod a zenét nagyobb hangerőre és becsukod a szemed...
2013. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kedves papa nem a belső sávban fog cammogni a német autópályán akkor nem kell félni az őrült autósoktól.
2013. aug. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha szédülsz meg hányingered van akkor legfontosabb hogy ne nézz lefelé vagy mereven egy pontba az autóban. Nézz ki, lehetőleg előre.

Ha meg úgy is parázol akkor megy tényleg 1-2 feles meg zene. Kevésbé rongálja a májad mint ha gyógyszereket szednél rá.

2013. aug. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mélyebben vannak a problémák benned. Több félelem van az életedben, ami így nyilvánul meg. Az élet elvesztésétől való félelem teljesen ösztönön és természetes dolog, te pedig a nagy sebességet látva érzed ezt, ez hozza ki nálad. Másnál pl az, ha régi épületben van, amiben nem bízik, elképzeli ahogy összedőlt mert túl öreg és meghal benne. Ha szeretnél, írhatsz nekem privátot hogy beszélgessünk a dologról. :)
2013. aug. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lehet h a két feles lenne a legjobb megoldás :DD

Nem tudom, hogy a sebességtől félek-e. Régen rengeteget motoroztam, és ott soha nem volt bajom, és most se lenne.

2013. aug. 4. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!