Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a lehető legolcs...

Hogyan tudnék a lehető legolcsóbban eljutni Miamiba?

Figyelt kérdés
Nagyon rég óta ki szeretnék öltözni, 16 éves koromban elmegyek diákmunkára, a pénzt gyűjtöm majd, és 18 éves koromban indulás! :D A családom nem szeretne jönni, én viszont álom - úticélként tekintek Miamira. Saját lábra kell állnom, mert csak egy család van kint aki az ismerősöm, ők két éve még a szomszédaink voltak, de kiköltöztek ők is, és sokkal jobb életük van. Már csak az árakra lennék kíváncsi. 14/L

2013. aug. 5. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Én átszállással mentem ki tavaly.

Londonig elmentem, az 60 ezer forint volt, aztán Londonból Miami 220000.

Ez csak az utazás fapados túristaosztályon.

Természetesen az árak mindig változnak, ez lehet több is ha utazás előtt foglalsz helyet közvetlenül, érdemes lehetőség szerint több hónappal előtte levadászni az olcsó jegyeket, ha már előre tudod az utazási szándékot.

Én 2,5 hónapot voltam, autót nem tudtam volna bérelni ennyi időre, mert mindenhol 21 év a korhatár, az alatt olyan árakat mondanak, hogy olcsóbb volt vennem egy autót 1600 $-ért, ebben már volt klíma meg minden ami csak kell.(az autóra majd később visszatérek)

Na meg otthon ugye kiváltottam a nemzetközi jogosítványt, ami egy vicces kis füzet, az utolsó oldalon az angol nyelvű tájékoztatás. Nem tudom ki találta ki, de vicc az egész.

Többször is igazoltattak a rendőrök, arra figyelni kell ha megállítanak nem nyúlkálsz sehová, a kezed rajtahagyod a kormányon és várod hogy megszólítsanak, ha kérik az iratod csak akkor nyújtod át, nem kell jópofizni sem nekik.

De mivel még fiatal vagy és nincsen jogsid helyhez vagy kötve, vagy kénytelen leszel tömegközlekedéssel menni (ezt nem ajánlom, eléggé szedett vetett emberek utaznak busszal) vagy taxival, de az elég drága.

Ha van ismerős megkérheted, hogy vigyen el ide-oda.

Én végül is dolgozni mentem ki, meg világot látni, jövőre utazom ki megint.

Ja és az autó, megígértem, hogy erre visszatérek.

Elgurultam egy kereskedőhöz, és 1000$-t adott érte.

Így nem sokat buktam rajta, jobban kijöttem mintha autót bérelnék.

Ja és csodás hely Miami, főleg este, amikor ki van világítva az összes klubb. :)

Minden embernek ajánlom, egyszer érdemes megnézni.

2013. aug. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon - nagyon szépen köszönöm !!
2013. aug. 5. 23:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ki akarsz költözni, akkor lehet, hogy ahhoz egy picit több idő kell majd.

Ha azok a kinti ismerősök nem tudnak segíteni, akkor nagyon nagy induló tőkére lesz szükséged, plusz egy ott kinn is keresett szakmára, valamint természetesen folyékony angol nyelvtudásra.


A tőkénél pedig milliós (!) nagyságrendről beszélünk.

Én legalábbis kevesebbel nem indulnék neki a dolognak. Mire elintézel minden vízumot, munkavállalási engedélyt, kiskutyamicsodáját, mire megveszed a repjegyet, már az több százezres kiadás, és akkor még nem ettél kinn egy falatot sem


Miami nem kifejezetten az olcsóbbik vége az USA-nak, szóval az albérleti díjak az egekben. Ha szerencséd van hónapokon belül találsz munkát, ha nincs akkor még több időbe telik. Rendelkezned kell tehát annyi tartalékkal, hogy tudj hol élni és legyen mit enned. Kivéve persze ha előre szervezel magadnak munkahelyet. De erről képesítés nélkül ne is álmodj.


Szóval nem akarlak megbántani, de két-három nyári diákmunkával a repjegyet és némi költőpénzt tudsz összeszedni. Még ha suli közben is dolgozol, akkor is jóval több időre lesz szükséged. Ha diákmunkából két év alatt össze lehetne annyit rakni Magyarországon, amiből új életet lehet kezdeni az USA-ban, akkor az azt jelentené, hogy elég jól állna az ország, tehát elmenni sem akarna senki :)

2013. aug. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Miamiban lehet jobban jársz a spanyoltudással! Egyébként 150 körül ki lehet fogni repjegyet, budapesti indulással egy átszállással.
2013. aug. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!