Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek fel fogják vinni...

Szerintetek fel fogják vinni a B kategóriás jogsi korhatárát 21 évre?

Figyelt kérdés

Júliusban lettem 16 és fél éves, szóval már elkezdhetem a tanfolyamot, 16 év 9 hónaposan tehetek elméleti vizsgát és 17 évesen gyakorlatit, de igazából csak jövő nyáron akarom elkezdeni, ha várok addig, lehet hogy közben felviszik 21-re?


(Mert igazából még rá is érne, csak nem akarok főiskola mellett már ezzel foglalkozni, inkább túl lennék rajta most, meg az addig se hátrány, ha tudok vezetni.)



2013. aug. 13. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fogják felvinni.
2013. aug. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már évek óta pletyka csak hogy felviszik de úgysem fogják.

Viszont szerintem nyugodtan felvihetik legalább 18 éves korra, persze sokan vannak akik normálisan vezetnek de sajnos ugyanolyan sokan vannak azok is akik már 17 évesen lerakják és felelőtlenül vezetnek. A környékemen is nemrég volt egy baleset szerencsére senki nem kalt meg de volt hogy egy járókelő megsérült mert pont rossz helyen volt és a balesetet okozó fiatal srác még csak 17,5 éves volt és kb 0 vezetési tudással ment el egy olyan hosszú útra ami szerintem egy kezdő jogsisnak elég nagy falat. És persze elálmosodott pillanatra elbóbiskolt és egyből már a másik sávban volt ahol ugye pánikba eshetett kormányzott összevissza oldalt csatt majd fel a járdára.

Csak itt ugye a felelőtlenség volt a gond meg közbe a haverjaival ment akik ott hülyéskedtek hátul, persze hogy bezavarták őt.

2013. aug. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fogják, tipikus álhír, pletyka, Európában úgy tudom, általában 18, kivéve néhány országban, pl. Mo., Anglia. Jól van ez így, nem értem, miért lenne jobb, ha felvinnék 18-ra. Ha valaki 18 évesen elég érett hozzá, nem 1 év alatt lett olyan.
2013. aug. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha európai szintre akarták volna hozni a korhatárokat, azt már megtették volna az év eleji módosításokkal, akkor a C-t, D-t, meg a motorosokat szivatták meg.
2013. aug. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem is jól megszivattak a motorral...

Nem tehetem le a könnyített A-t majd, 21 évesen, hanem majd rendesen, 24 évesen, f**szop* gec*k mind.

A1-t tettem le tavaly.

2013. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!