Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye a mostaná...

Kinek mi a véleménye a mostanában gyártott traktorokról/erőgépekről? (Véleményem lentebb)

Figyelt kérdés

Szerintem a Magyarországon kapható traktorok minősége, és kínálata elég siralmas. Jóformán a márkát veszi meg az ember. Vannak ezek 280-320 Le-s John deere, case ih, stb. 70-80 mázsa körül vannak. Alig adják le a lóerejüket. Pl ott volt a Dutra. Az volt majdnem akkora súlyú 90 Le-vel és érdekes mód vitte az ekét. A mostaniak jó formán csak az esztétikára gyúrnak. Amivel dolgozni kell iszonyú drága. Egy autót olcsóbban veszek. Az MTZ talajmunkára lótrágyát nem ér. Az elsőhajtás tönkremegy. Folyik orrán száján az olaj. Már-már műanyagból készül. 3-4 év múlva sokat kell rá költeni. Igaz olcsók az alkatrészek. De akkor romlik el, mikor dolgozni kell vele. (ez nem új dolog). A Rába az jó gép. De már azt se gyártsák. :( Nekünk van egy. 80-100 ha dúr évente. alig van vele baj. Szerintem újra kellene gyártani a Dutrákat. Nem csak 90 lovas kivitelben. Hanem mondjuk 130-140. Mert MTZ-ben kapható nagyobb gépek azok szerintem felejtősek a földön. A Dutrával meg az a baj, h nincs hozzá alkatrész szinte. Ha a járószerkezet megbomlik, bajok vannak. Strapabíró, orrnehéz gépek kellenének elérhető áron. - Nem pattogó kecskék, amelyek alig bírják az ipart. - Olyan, mint a Dutra, vagy mint az amcsiknál gyártottak a 80' években IH 33/35/3788 (130-170 LE) ill. 62/64/6688 (210-260 LE) tipusú orrnehéz derékcsuklós gépeket. A Rába egynek jó volna. A Dutra pedig másodiknak. Lenne egy nagy erős nehéz talajmunkára (RÁBA). Lenne egy középkategóriás univerzális, mindenes. AZ MTZ pedig elhúzza a pótkocsit, permetezőt, rendsodrót, vagy éppen homlokrakodózik. Az mellett, hogy lennének elérhető áron jó gépek, visszafoglalnánk a helyünket a traktorgyártás élén. (Nem mennyiségileg, mint ahogy a ruszkik tették, hanem minőségileg.)

Ámbár ez az én véleményem. De szerintem elég szégyen, hogy UE 28-as DUTRA (28 lovas) többet bír, mint egy 82-es MTZ. Vagy az 1 hengeres Hoffher MTZ 80-s elveri. Pedig a Hoffherbe szintén gyengébb motor van.

Egyértelműen tudom, hogy a DUTRA gyártás politikai okok miatt szűnt meg. Illetve a Rába is el lett menesztve külföldre. Azt is tudom, hogy fogyasztói társadalom. Alacsony minőséget kell gyártani..., hogy hamar vegyél egy újat De akkor se hagyjuk már magunkat földbe döngölni mezőgazdaság terén...



#traktor #MTZ #John Deere #mostanában gyártott
2013. aug. 19. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jól látod a dolgokat,mindenben egyetértek,a dutra volt a király,nem véletlenül gyűjtik a németek,osztrákok és viszik ki az utolsó darabokat is az országból vasáron.Persze jó lenne ha újra gyártanák őket,dehát Euro nullás motorral a mai világban? Meg akkor ötven évig használnák őket és sosem vennének újat,pedig ez a fogyasztói társadalom alapja,vásárolj és vásárolj.
2013. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ugyanez mint a tiéd!

A nyugati gépek sem olyanok mint voltak, az mtz az meg egy nagy rakás sz.r, zetor úgyszintén, csak nyugati áron.

2013. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy így van-e. De ismerősöm vett újonnan egy 160 LE-s john deere-t egy 4 fejes risszántó ekéhez. De rögtön kikötötték neki, hogy amint ekét köt utána egyből elvész a garancia. 200 LE alatti Johnival nem lehet talajt művelni. Legalábbis szántani. Most ott áll a Johni kihasználatlanul. Hitel rajta... Mert így valami 20 milka lett volna. Irdatlan mennyiséget kell vele dolgozni, hogy kihozd nullára. Egyszerűen nem éri meg. Ezért döntöttünk az MTZ mellett. Van egy 820-as. Újonnan vettük. 3 millióért 2001 novemberében. Ki van kímélve. Csak pótkocsi. Tavaszi meló. Kisebb hibák előjönnek. Mint pl hidraulika. De az még elmegy. De nem merünk ekét vagy tárcsát kötni utána, mert lógni fog keze lába. Pedig egy szántást elegyengetni egy ilyen gép jó lenne. De mégse... Mert pattog még simitóval is a nagy rögökön...
2013. aug. 19. 22:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy ha ezek a csúcs szuper nyugati gépek nem jók semmire, akkor nyugaton miért használják? :D

Mert ami alkalmatlan a munkára, annak híre meg és nem veszi majd senki. Számomra ez rejtély.

2013. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nos amerika nagy birodalmakból áll. Tehát ilyen TSZ-k vannak jóformán. Ott azoknál van pénz. Mert dinasztia irányítja ezeket. Itt Magyarországon. MEg egyre több EU-s országba is ez van. Ott nem számít. Na meg megveszik a Case IH Steiger (Igen jól halljátok. Egy csomó kooperáció oda ki lett víve. Utána lehet nézni. Szépen le van másolva. Pici módosítással pedig gyártva van ott. Itt pedig ki van s.ggelve minden)
2013. aug. 19. 22:46
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi már erre régen rájöttünk, hogy ez a konstrukció. Ez nem jó. A DUTRA. Orrnehéz, és a Rába törzscsuklós a nyerő. De bezárták. Akár összeesküvés elmélet akár nem. utána lehet nézni. Sok Rábát kivittek. Hoztak cserébe a 80-s évek IH 3588-t, ami pont olyan mint a DUTRA. A Dutrát megy gyártottak előtte 10 évvel. Utána gyártották a Panthereket, meg az IH STeigereket.
2013. aug. 19. 22:48
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Na meg megveszik a Case IH Steiger (Igen jól halljátok. Egy csomó kooperáció oda ki lett víve. Utána lehet nézni. Szépen le van másolva. Pici módosítással pedig gyártva van ott. Itt pedig ki van s.ggelve minden"


Csak szólok, hogy a Steiger lett ide hozva!:)

A Steiger egy amerikai cég! A Rába vette meg tőlük licenszet! Igazából a Rába-Steiger sokkal inkább amerikai traktor mint magyar:)

Az USA-ban egy John Steiger nevű fickó és két fia Douglas és Maurice már 1958-ban törzscsuklós traktort gyártottak a Case-el közösen:)


Az IH-nak se sok magyar gyökere van:) Mivel az szintén egy amerikai cég rövidítése az International Harvesteré.


Utána lehet nézni...:)


"John Steiger and sons Douglas and Maurice successfully build the first Steiger tractor"

[link]


"Steiger licensed their tractor designs to RÁBA of Hungary,"

[link]

2013. aug. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hopsz igazad van. :D A Rábát bebuktam. De a Dutra / IH cuccra mi a véleményed? Az egy dolog mi az IH. De a Dutrát 70-es években valami Aladár nevű fickó konstruálta.
2013. aug. 23. 16:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Az IH-dolog rejtély még ma is, úgy mint sok más abból az idõbõl (is).

Ami kissé furcsa, hogy a Dutra gyártás megszûnése után jelentek meg, nyilván jobb minõségben, felszereltséggel.


És amúgy a Dutra 60-as évekbeli, 72-75-körül zárták be a gyárat!

Akkor, hogy is lehetne "70-es"?

És nem csak az "Aladárnak" volt közük hozzá, hanem egy Korbuly nevezetûnek is. Annyira nem tudom pontosan én sem.

2013. aug. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nagyon tisztába vagy a dolgokkal... Egy 300 lovas traktor 15 tonna körül van.
2014. aug. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!