Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a fontosabb?

Szerintetek melyik a fontosabb?

Figyelt kérdés

Április 5-én vettem egy autót, hál'Istennek eddig semmi baja nem volt.

Júniusban lecseréltem a két első két gumi abroncsot, azt mondták hogy a hátsó az még kibírja nyár végéig.

Mivel még nem vittem szervízbe, gondoltam hogy lassan azt is meg kellene ejteni, olaj csere meg egyebek, amik fontosak ilyenkor.

Viszont nem tudom eldönteni melyik a leginkább fontosabb? Az a gyors szerviz, vagy a gumi abroncs?

Amióta nálam van az autó, kereken 5000km-t vezettem.


2013. szept. 2. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy az olajcsere. Régi gumival, még ha neccesen is, de óvatosan vezetve el lehet járkálni (hányan mennek 10 éves gumikkal), de olajcsere nélkül a motor villámgyorsan kopni fog, ami temérdek, több százezres hibákat tud produkálni. Nyilván nem egy olajcsere fogja az autót hazavágni, de pár ezer kilométeres csúszás, esetleg egy komplett kihagyás már komoly gondokat tud produkálni. Ráadásul az olajról nem tudhatod, hogy mikor cserélték, lehet, hogy már jóval túllépted a csereperiódust, ami különösen rizikós. Nem hiába az első dolog egy használt autó megvétele után az olajcsere (kivéve, ha tudod, hogy mikor cserélték).
2013. szept. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben akkor legegyszerűbb megoldás, hogy egy gyors szerviz, és egy olcsó gumi csere! Kompletten olyan 50ezer forint, mivel az életem, és az hogy ne kószáljak bele egy nagy adósságba az autó miatt, amit írsz hogy produkálni tud akkor most elintézem!
2013. szept. 2. 10:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Használt gumit lehet venni,ha szorul a hurok,és csak úgy fér bele a költségvetésbe.. Használt olajat pedig nem.. :)
2013. szept. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!