Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » "Barkács" célokra kéne mankóke...

Czink Attila kérdése:

"Barkács" célokra kéne mankókerék, de még csak elképzelés van, típusismeret/méretek hiányoznak, akad segítség?

Figyelt kérdés
A gumiméreteket egyrészt, nem igazán értem, mert angolszász/metrikus vegyesen. (illetve, értem, csak azt nem miért nem egységes) Láttam, fogtam olyan mankókereket, ami nagy átmérőjű (17 coll legalább) de vékonyka (mint egy motorgumi, 9-10 cm). Ilyet egyszer láttam, és akkor utoljára. A bontókba pontos típussal kell menni, mert gondolkodni nem akarnak. Milyen típusú lehet a fentebb vázolthoz hasonló kerék? És mihez adhatják "gyárilag"?
2013. szept. 3. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden autótípushoz más és más mankókerék való. Ez függ az adott típus gyári kerékméretétől. A lényeg az, hogy a mankókerék külső átmérője megegyezik a gyári kerék külső átmérőjével, hogy ne álljon féloldalasan az autó. A gumi vastagsága és szélessége itt nem számít. Tehát, ha mankókereket akarsz venni, először találd ki, hogy milyen átmérőjű legyen, milyen lyukosztású és utána menj a bontóba.
2013. szept. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na, ezt én is tudtam. Ön is megtisztelt a nagy büdös semmivel.


"Milyen típusú lehet a fentebb vázolthoz hasonló kerék? És mihez adhatják "gyárilag"?"


Ez volt a kérdés lényege, és ezelőtt volt is egy kis leírás. Hogy nagyjából milyen méretű kerékre gondolok.

Tehát, a gyengébbek kedvéért:


"Nagy átmérőjű (17 coll legalább) de vékonyka (mint egy motorgumi, 9-10 cm -vastagságú-)"

2013. nov. 28. 02:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!